İrfan Dİnç ödülleri verdiÇankırı’da Masal Yarışması Sonuçları Belli Oldu


Tarih: 14-12-2017 00:18 Çankrı Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2662 Defa Görüntülendi


Çankırı’da Masal Yarışması Sonuçları Belli Oldu


Çankırı’da Yapılan Yöresel Masal Yarışması Sonuçları Belli Oldu. Dereceye Girenler Ödüllendirildi


Düzenlenen Programa Çankır Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Perihen Zeynep Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Milli Eğitim Müdürü yardımcıları Turgut Ünal, Seval Aktaş, Okul Müdürleri, Öğretmenler veliler ve vatandaşlar katıldılar.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, somut olmayan kültür mirasının korunarak yaşatılması ve konu hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile Çocuk Meclisi bünyesinde düzenledikleri Yöresel Masal Yarışması Ödül Töreni’nde “Çankırı’yı somut olmayan kültürel mirasın başkenti yapma hedefinde emin adımlar ile ilerlediklerini kaydetti.

Çankırı Belediyesi’nin somut olmayan kültür mirasının tespiti ve yaşatılması amacı ile düzenlediği “Yöresel Masal Yarışması”nın ödül törenini gerçekleştirdi. Masalını Getir Hediyeni Götür ( Bana Bir Masal Anlat Nine, İçinde Çankırı Olsun) sloganı ile Çankırı il sınırları içerisindeki tüm merkez, ilçe ve köylere duyurulan yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı. Öğrencilerin heyecanına aileleri, öğretmenleri ve okul idaresi başta olmak üzere protokol de ortak oldu.

Masal anlatıcısı Berfin Sıla Kepez’in masal anlatımı ile başlayan ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, bizi kendi değerlerimize yabancılaştırarak öz kültürümüz ile aramıza setler çekenler maalesef ortaya arzu etmediğimiz bir tablo çıkardılar. Biz, kendimiz olmalıyız. Geleneksel olana, geleneklerimize dönmek geleceği kurtarmaktır.” ifadelerini kullandı.

Çankırı’yı yakın zamanda Masal Müzesi, Radyo ve İletişim Müzesi, Yöresel Oyuncaklar ve Bebekler Müzesi ile buluşturacaklarını belirten Dinç, “Çankırı’yı somut olmayan kültürel mirasın başkenti yapma hedefinde emin adımlar ile ilerliyoruz.” dedi.

Dinç, ayrıca, şehrin geleceğini yapılandırırken çocukların hayallerinden faydalandıklarını, gerçekleştirdikleri bazı projelerin anaokulu ve ilkokul öğrencileri ile görüşmelerinin sonucunda çıktığını ifade etti. Şehrin yönetiminde çocukların ciddi anlamda yol gösterici olduğunu vurgulayan Dinç, “Çankırı’da çok daha güzel şeyler olacak. Allah’ın izni ile 2018 yılı Çankırı’nın yılı olacak ve bu olumlu dalga ile Çankırı’yı 2023 hedeflerine taşıyacağız.” diye konuştu.

Çankırılı Çocukların Heybelerinden Masallar Çıktı Belediyenin Yöresel Masal Yarışmasına 24 okul ve 121 masal katıldı. Çocuklar, ninelerinden, dedelerinden ve büyüklerinden öğrendikleri yöresel masallar ile kıyasıya yarıştı. Halkbilimci Zeynep Perihan Dinç Başkanlığındaki komisyonca özellikle yöresel özellikler taşımasına ve özgün olmasına göre değerlendirilen masallarda dereceye giren öğrenciler, protokol eşliğinde ödüllerini aldı. Törende dereceye giren öğrencilerin masalları da okundu.

Yöresel Masal Yarışması’nın sonuçları şöyle:
1. Betül Bengisu Öztürk – TOBB Fen Lisesi
2. Yusuf Furkan Öztürk – Mehmetçik Ortaokulu
3.Ceylan Sediyar – Ilgaz Anadolu Lisesi Mustafa Onocak (Mansiyon) Uğur Böceği Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Satı Yeşildağ ( Mansiyon) – En Çok Masal Getiren Öğrenci – Şehit Erdem Öztürk Teknik ve Anadolu Lisesi Karatekin İlkokulu (Mansiyon) – En Çok Masal Getiren Okul
  

 

 

 

 


Etiketler:

İrfan Dİnç ödülleri verdi

Çankırı’da Yapılan Yöresel Masal Yarışması Sonuçları Belli Oldu. Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Haber Çankırı’da Yapılan Yöresel Masal Yarışması Sonuçları Belli Oldu. Dereceye Girenler Ödüllendirildi

İrfan Dİnç ödülleri verdi


Şehir Merkezine 27 adet hız kesici yerleştirdi
İlimiz Şehir Merkezine 27 adet hız kesici yerleştirdi

Hüseyin Boz, Tatlı Çayı Farklı Akıtmaya Başladı
Şehir Merkezinden Geçen Tatlı Çay Yıllar Sonra Farklı Akmaya Başladı

Belediye Başkan Hüseyin Boz, 15 Temmuz Mesajı
Belediye Başkan Hüseyin Boz, Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Hüseyin Boz İmzayı Attı. Personelin Yüzü Güldü
Belediye Başkanı Hüseyin Boz Sosyal Denge Sözleşmesini İmzaladı, Personelin Yüzü Güldü

Su Seviyesi Düştü Yüksekler Susuz Kaldı
Gelen Su Seviyesi Azalınca Şehir Merkezinde Yüksekler Susuz kaldı

Şehir Merkezinde Su Kesintisi
Güldürcek Barajı Hattında Vana Değişimi Nedeni İle Şehir Merkezinde Su Kesintisi

Belediye Modern Asfalt Laboratuvarı Kurdu
İlimiz Merkez Belediyesi Modern Asfalt Laboratuvarı Kurdu

Başkan Boz'un Çalışmaları Şaşkınlık Yarattı
Belediye Başkanı Hüseyin Boz'un Son Çalışmaları Şaşkınlık Yarattı

Belediye Anne ve 12 Yavrusunu Kurtardı
Belediye Veterineri Anne ve 12 Yavrusunu Sezaryenle Kurtardı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

İLÇELERİ

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com