Düzbasan: Hayatın Temeli Mutlu Olmaya Çalışmaktır


Tarih: 12-12-2017 16:36 Genel Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 5482 Defa Görüntülendi


Düzbasan: Hayatın Temeli Mutlu Olmaya Çalışmaktır


Çankırı İş Adamı Selahattin Düzbasan Çankırı Vakfı Aralık Ayı Toplantısında Konuştu


Selahattin Düzbasan İstanbul’daki Çankırı Vakfı Aralık Ayı toplantısında üniversite öğrencilerine konuştu
Selahattin Düzbasan; hayatın hedefi mutlu olmaya çalışmaktır
Her ay vakfımız bünyesinde düzenlenen ve üniversite öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen seminerlerimizin Aralık ayı konuğu “Mutlu insan başarılı insan” konulu semineri ile Mütevelli Heyet üyemiz değerli iş adamımız Selahattin Düzbasan oldu. Üniversite öğrencilerinin gelişimine katkıda bulunacak semineri Cerrahpaşa’daki Vakıf binamızda 9 Aralık Cumartesi gerçekleştirdik.
Yönetim Kurulu Üyelerimizde öğrencileri yalnız bırakmadı Çankırı Vakfı II. Başkanı Alişan Danacı ve Çankırı Vakfı Yönetim Kurulu Üyemiz, Huriser Aşıcı ve öğrenci velilerimiz katıldılar.

Mütevelli Heyet Üyemiz değerli iş adamımız temel Selahattin Düzbasan; hayatın hedefi mutlu olmaya çalışmaktır, Dinlerin ve devletlerin temel amacı insanları mutlu etmektir, köyde veya şehirde yaşamak mutluluğa etken değildir. Başarılı olmak için kendi mutluluğunuzu en üst düzeyde yaşatacak durumlara yönelmek kişinin kendi yapacağı bir şeydir . Bizim ülkemiz diğer ülkelere nazaran daha çok mücadele odaklıdır, her günümüz mücadele ile geçiyor. Bunda jeopolitik konumumuzun yanında karamsarlıklarımız,gerginliklerimiz pozitif ilime inancımızın az olması en büyük etkenlerdir. Birbirimizden düşünce olarak farklı olsak ta ortak noktamız insan olduğu için diğer meseleleri çözebiliriz. Bizim için en önemli olgu pozitif bilimlere inanmaktır. Eğer bilimsel çalışmalar yapmazsak gelişemeyiz. Bir türlü oturamayan eğitim sistemimiz var, milli kimliğimizi, kültürümüzü yansıtan eğitim sistemine bir an önce kavuşmamız gerekiyor. Sanat insanı mutlu eden etkenlerden bir tanesidir. Eğitim almış insanla, eğitim almamış insan arasında dağlar kadar fark vardır. Eğitim sistemimiz toplumdaki insanları ayrıştırmadan geneline yönelik olmalıdır ki toplumsal mutluluğu yakalayalım. Toplumsal mutluluk başarıyı getirecektir. Eğer aile huzurunuz yoksa başarılı olamazsınız. Diğer bir mutlu olma etkeni doğru hedef koymaktır ve o hedefe ulaşmak için yapmanız gerekenleri daha da önemlisi ne yapmamamız gerektiğini bilmeliyiz. Başarı için en önemli olgu mutlulukla beraber istikrardır. Hayatınızda istikrarlı olmanız çevrenizdeki insanlara güven verir, bu güvende sizi başarıya ulaştırır. Büyümek doğal bir durumdur, büyürken doğru izler bırakmaya dikkat edin özellikle sosyal medya kullanımınızda doğru izler bırakmaya gayret edin .Konuştuklarımız, düşüncelerimiz kişiliğimizi yansıtır. Bir abiniz olarak her zaman doğru konuşun kime ne yalan söylediğinizi hatırlamaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Eğitim özgür olmaktır, eğitimi kısıtlarsak geleceğimizi kısıtlarız. Başkalarının bizi yönlendirmesini engellemenin en büyük yolu okumaktır dinimizin ilk emri de okumaktır ve çok okuyun. Kazandığınız paranın tamamının kar olamadığını bilin verginizi devlete tam olarak ödeyin, haksız ve hukuksuz kazançtan uzak durun, karşılıksız vermek insanı daima mutlu eder..

Ben bir köy çocuğuyum ancak bugün T.B.M.M. tarafından özel hizmet madalyası almış bir insanım, bunu söylememin sebebi doğru hedef koyup istikrarlı bir şekilde ilerlerseniz yapamayacağınız başaramayacağınız iş yoktur. yaptığınız iş sizi zorlayabilir, sıkıntı çekeceğiniz detaylar olacaktır ama iş bitince eserinize şöyle bir bakmak, bunu ben yaptım demek mutluluğu ve başarıyı yakalamak demektir. Yine başarının ve mutluluğun en önemli etkenlerinden bir tanesi ilişki yönetimidir. Diğer bir etken öz güvendir. Not almaktan yazmaktan korkmayın bunun çok faydalarını göreceksiniz. Kendinizi kısıtlamayın. İş dünyasına atıldığınızda rakiplerinizi iyi tanıyın, rakibinizi tanımak başarının ilk koşullarındandır. Bir alman firmasıyla ortaklık için 10.yıl uğraştım ve sonunda başardım. Mücadele etmezsek başarıyı yakalayamayız. Ülkemizde demir yolu yük taşımacılığı diğer ülkelere göre az değer verilmektedir. Bu yüzden ülkenin vizyonunu düşünerek bu konuda yabancı yatırımcılarla çalışmalarımız devam ediyor. Yerli robot yapımı içinde çalışmalarımız var. Vizyonunuzu geniş tutun, çok çalışın kim çalışıyorsa bu vatanın sahibi odur. Kimseden bir şey beklemeye gerek yok, hepimiz işimizi bilerek yapıp birbirimizi seversek bu ülke kalkınacaktır. Biz yaratıcı bir milletiz diyerek konuşmasını bitirdi Vakfımızın gençlik kolu başkanı Burak Özdemir söz alarak vakfımızda bir kütüphane yapmak istediklerini dile getirerek hemşehrimiz Selahattin Düzbasan’dan Çankırı Vakfı Gençlik Kolları adına destek istediklerini söyledi. İş adamımız Selahattin Düzbasan ise bununla ilgili öğrencilerden bir proje hazırlamalarını istedi ve kütüphanenin kendisi tarafından yapılacağının sözünü verdi. daha sonra öğrencilerle sohbet şeklinde seminerimiz sona erdi


 

 

 
 

 

 

 

 Etiketler:

Düzbasan: Hayatın Temeli Mutlu Olmaya Çalışmaktır  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri