Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti


Tarih: 12-12-2017 13:59 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1652 Defa Görüntülendi

Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti

Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen “Mahalli Dal Halk Oyunları Yarışması” Ankara da yapıldı.

Yarışmada Çankırı temsil eden Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yaranları En İyi Temsil ödülüne layık görüldü. 9-10 Aralık 2017 günlerinde Ankara Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda gerçekleşen 45 yaş üstü Mahalli Dal Halk Oyunları Yarışması sonrası bir açıklama yapan dernek başkanı Ahmet Absarılıoğlu Çankırımızı en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yaptık. En İyi Temsil ödülüne layık görülmesi ekibimizi ilimiz adına çok memnun etmiştir. Yarışmada ter döken başağalarıma, reisime, yaran ağalarıma, çavuşuma ve bize her zaman desteğini esirgemeyen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç beyefendiye teşekkür ederim. Dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’te yaptığı açıklamada; Unutulmaya yüz tutmuş kültürlerin yaşatılması amacı ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen “Mahalli Dal Halk Oyunları Yarışması”nda 81 il içerisinden finale kalarak “En İyi Temsil” ödülüne layık görülen Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yaranlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.dedi.Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com