Başbakan Binali Yıldırım -Çankırı''ya Geliyor - Emin Akbaşoğlu -Hüseyin FilizAkbaşoğlu: Başbakanımız Pazar Günü İlimize Geliyor


Tarih: 16-12-2017 01:45 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 7797 Defa Görüntülendi

Akbaşoğlu: Başbakanımız Pazar Günü İlimize Geliyor

Milletvekili Akbaşoğlu”Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Pazar İlimizde Olacak”dedi
Başbakan Binali Yıldırım pazar günü Ak Parti Çankırı İl Kongresine katılacak. Kongre sonrası belediye meydanında vatandaşlara hitaben konuşma yapacak.  Çankırı – Kastamonu  ve Çorum illerine katkı sağlayacak olan Türkiye’nin en büyük yatırımlarından bir olan   ilimizde yapılacak olan Kızlaryolu Barajının da temeli atılacak.

Başbakanın ilimizde katılacağı programa çok sayıda bakanında katılacağı tahmin ediliyor.

Konuyla alakalı Çankırı Milletvekili  Av. Muhammet Emin Akbaşoğlunun yaptığı açıklama:

2017 Yatırım programında yeralan ve ihalesi bu yıl yapılan KIZLARYOLU Barajının temeli inşâAllah Sayın Başbakanımız tarafından 17 Aralık 2017 Pazar günü saat:14:0’de ÇANKIRI Spor Salonu Yanında atılacak.
Sonunda 70 yıldır beklenen rüya elhamdülillah gerçek oldu. 400 milyona malolacak ,160 bin dekar araziyi sulayacak, 120 milyon metreküp su tutacak, 5 MW elektrik üretimi yapılacak olan yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki KIZLARYOLU Barajı; Çankırı ilimiz ile birlikte Kastamonu, Çorum illerimizde de tarım ve hayvancılığın gelişmesinde çok büyük katkı sağlayacak. Ayrıca yıllarca Çankırı İlimizin içme suyu sorunu da inşâAllah kalmayacak. ÇANKIRI MERKEZ de yaşayan hemşehrilerimiz için yeni yapılacak Çankırı-Korgun -Kurşunlu yolu ile 20 dakikada ulaşılabilecek büyük Baraj, Çankırılı hemşehrilerimiz için balıkçılık,su sporları,mesire ve dinlenme yeri olarak da hizmet verecek. Çankırımızın su ihtiyacını karşılayan Güldürcek Barajının tam 2 misli büyüklüğündeki 400 milyonluk bu  büyük yatırımı talimatlandıran Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn.Prof.Dr. Veysel EROĞLU’na, Sn. Başbakanımız Binali YILDIRIM’a, Sn. Cumhurbaşkanımız R.Tayyip ERDOĞAN’a gönülden teşekkürlerimizi arzediyoruz. Bu dev yatırım Çankırımıza ve bölgemize hayırlı ve bereketli olsun.


 
 

Etiketler:

Başbakan Binali Yıldırım -Çankırı''ya Geliyor - Emin Akbaşoğlu -Hüseyin Filiz

Başbakan Binali Yıldırım -Çankırı''ya Geliyor - Emin Akbaşoğlu -Hüseyin Filiz 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com