Okuma-yazma Öğrenenler Sertifikalarını Aldılar


Tarih: 09-12-2017 15:20 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1281 Defa Görüntülendi


Okuma-yazma Öğrenenler Sertifikalarını Aldılar


Nurettin OK Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi


Nurettin OK Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen sertifika dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seval AKTAŞ, Şube Müdürü Turhan HAKİOĞLU, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer ULUCAN, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer ULUCAN  ‘ Bu gün burada ‘okumanın yaşı yoktur’ sözünün bir kez daha tecelli ettiğine şahitlik etmekteyiz. Çeşitli nedenlerle okula gidememiş, kendisine okuma imkanı verilmemiş vatandaşlarımıza müdürlüğümüz tarafından 120 saatlik okuma yazma kursu düzenlenmiştir. Eğitim süresince azim ve kararlılık gösterip, başarılı olan 10 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır. Kursiyerlerimize, ailelerine, kurs öğretmenimiz Bilal KAPLAN’a ve bugün kursiyerlerimizin sevincine ortak olan Sayın Milli Eğitim Müdürümüz ve kıymetli yöneticilerimize şükranlarımı sunarım. Belgelerinizin hayırlı olmasını dilerim’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK konuşmasına başarılı olan kursiyerleri tebrik ederek başladı. Konuşmasında Peygamber Efendimize gelen ilk vahyin ‘OKU’ olduğunu hatırlatarak bugün burada sizler bu emrin gereğini yerine getirmek için çaba gösterdiniz ve başarılı oldunuz. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Göstermiş olduğunuz gayret ve duyarlılık için sizlere ve kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim’ dedi.

Kursiyerlerden Aynur DURAN en büyük hayalinin okumayı öğrenmek olduğunu bugün bu hayali gerçekleştirmenin sevinci içerisinde olduğunu ifade etti. Burada öğrendiği kadarını okuma bilmeyen hasta annesine de öğretmeye çalıştığını belirten Aynur DURAN il dışında yaşayan kardeşine yazdığı duygusal mektubu okudu.

Sertifikaların dağıtılmasıyla program sona erdi. 

 

 

Etiketler:

Okuma-yazma Öğrenenler Sertifikalarını Aldılar  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com