Ovacıklı Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı


Tarih: 08-12-2017 08:15 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1755 Defa Görüntülendi

Ovacıklı Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

Ovacıklı Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

Çankırı Belediyesi ve Çankırı Ovacık Şehit Necdet Demirel İlkokulu ve Ortaokulu işbirliği ile Ovacık Köyünden gelen ilkokul, ortaokul öğrencileri tarihi yerlerin gezdirilmesi ve tarih bilincinin yerleştirilmesi amacıyla Çankırı’ya  gezi düzenledi.

Gezi programı kapsamında öğrenciler Çankırı’nın tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Öğrenciler; Uçak Kütüphanesi, Çankırı Müzesi, Çivitcioğlu Medresesi,  olmak üzere şehrin önemli yerleri gezdiler.

 Gezi hakkında açıklama yapan Ovacık Şehit Necdet Demirel Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Öztürk “Bugün öğrencilerimizde milli tarih bilinci oluşturmak, öğrencilerimizle birlikte Çankırı’mızın kültürel ve tarihi dokusunu hissetmek, onlara okuma alışkanlığını kazandırmak ve bunun önemi vurgulamak için Merkez Kırovacık Köyünden 60 kişilik öğrenci grubuyla Çankırı’ya sosyo-kültürel amaçlı gezi düzenledik. Gezimiz sürecinde ilk olarak Çankırı Uçak Kütüphanesini gezdik. Öğrencilerimizle kitap okuma etkinliği gerçekleştirdik. Ardından Çankırı Müzesine giderek Çankırı’mızın tarihi kültürel birikimini hissettik.  Sonrasında Yunus AVM de Ayla filmini izleyerek milli tarih bilincimizi perçinledik” dedi

Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü. “Gezimizin sonunda Çivitcioğlu Medresesinde ney dinletisi, rölyef ve ebru etkinliklerini gerçekleştirdik. Gezimize sundukları maddi manevi destekleyen ve il merkezimizde kültürel anlamda oluşturdukları kurumlar ve attıkları adımlardan dolayı Belediye Başkanımız İrfan Dinç ve ekibine, personelim ve öğrencilerim adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com