İŞKUR, Kendi İşinizi Kurmamıza Yardımcı Olalım


Tarih: 06-12-2017 14:04 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1990 Defa Görüntülendi

İŞKUR, Kendi İşinizi Kurmamıza Yardımcı Olalım

İŞKUR Çankırı İl Müdürülüğü, Kendi İşinizi Kurmamıza Yardımcı Olalım
Girişimcilik eğitim programı, Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan programlardır.

Girişimcilik eğitim programı kapsamında temel seviye girişimcilik eğitimi, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolünde” belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Eğitim programı bitiminde, katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi verilmektedir. Bu belge, KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuruda gerekmektedir.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMININ SÜRESİ

Temel seviye girişimcilik eğitimi, sınıf içi eğitim ve atölye çalışmalarından oluşmakta olup en az 32 saat sürmektedir.
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
    Kuruma kayıtlı olmak,
   18 yaşını tamamlamış olmak,
    Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak,
    İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,
Bu kapsamda Kuruma kayıtlı olanlardan özellikle işletmesini geliştirmek isteyenler için de girişimcilik eğitimleri verilebilmektedir.
Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da girişimcilik eğitim programlarından yararlanabilirler.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARINDA KARŞILANABİLECEK GİDERLER
  Katılımcı zaruri gideri
 İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi
 Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri

Sonuç olarak, Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Çankırı Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenecek olan girişimcilik eğitimlerinin başvuruları başlamıştır. Eğitimlere öncelikle kendi işini kurma düşüncesinde olan kişiler olmak üzere Çankırı merkezde ikamet eden herkes başvurabilmektedir.  Eğitimlere katılmak isteyen vatandaşlarımızın, 12 Aralık 2017 salı günü mesai bitimine kadar Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir.


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com