Çankırı’ya Olan Hasretini 21 Yıl Sonra Giderdi


Tarih: 05-12-2017 15:43 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 2956 Defa Görüntülendi

Çankırı’ya Olan Hasretini 21 Yıl Sonra Giderdi

Çankırı’ya Olan Hasretini 21 Yıl Sonra Meslektaşlarıyla Birlikte Giderdi

İzmir Barosu Avukatları Çankırı’nın tarihi mekânlarını ziyaret için Çankırı’ya geldi.

Çankırı’da 12 yıl avukatlık yapan Emel Abalı Çankırı’ya duyduğu hasreti gidermek için meslektaşlarıyla birlikte Çankırı’yı ziyarete geldi. Çankırı’ya 51 kişilik bir grupla gelen İzmir Barosu Avukatları Çankırı’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezdiler.

Gruba önderlik yapan Çankırı’da 12 yıl avukatlık yaptığını dile getiren Avukat Emel Abalı, “1980 yılında Çankırı’ya geldim. 1996’da Çankırı’dan ayrıldım.  Yaklaşık 12 yıl Çankırı’da görev yaptım. Çankırı benim için çok değerli. Çankırı’nın insanlarını hep sevdim halende seviyorum. İzmir’de de Çankırılılar derneğinde çeşitli sorumluluklarım var. Çankırı Barosuyla da görüşmeler yaptık burada nereleri gezebiliriz diye. İzmir’deki avukat arkadaşlarımızla birlikte her ay bir yere gezi düzenliyoruz. Bu ay da Çankırı, Kastamonu ve Ilgaz gezisi tertip ettik eşimle birlikte.” Şeklinde konuştu.

Abalı, katılımın yoğun olduğunu belirterek, ‘’Büyük bir heyecanla katılım oldu. Biz buraya 51 kişi olarak geldik. Hatta ikinci bir otobüs istediler ama kontrol edemeyiz diye öyle bir girişimde bulunmadık. Çok severek geldiler arkadaşlarımız. Eşim benim Çankırılı. Bizim burada hatıralarımız var. Onları buraya gelerek tekrardan gözden geçirmek istedik.” dedi.

Çankırılı olan Emel Abalı’nın meslektaşları ile birlikte Çankırı’yı ziyarete gelmesinden gurur duyduğunu ifade eden Çankırı Turizm Derneği Başkanı Zeki Tekin, “Çankırı’da eskiden görev yapmış olan emel abalı bir Çankırılı olarak oradaki meslektaşlarını toplayarak Çankırı’yı tanıtmak amacıyla Çankırı’ya getirdi. Onlara Çankırı’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezerek Çankırı’yı tanıtıyoruz. Buraya gelmelerinden büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

İzmir Barosu eski başkanı Avukat Özdemir Sökmen gezi grubunu 6 yıl önce kurduğunu ve Çankırı’ya tekrardan gelmek istediklerini belirterek şunları söyledi:

“İzmir Barosunda başkanlık dönemimde bir gezi grubu kurdum. Bu grubun yaklaşık 6 yıldan beri Türkiye’nin muhitedir yerlerini ziyaret ediyoruz. Bu grubun içerisinde daha önce Çankırı’da görev yapmış olan Emel Abalı kardeşimiz dedi ki ‘ben sizi birde Çankırı’ya Kastamonu’ya götüreyim’ dedi. Bizlerde böyle yerleri görmeyi çok seviyoruz. 1 ay içerisinde bir program yaparak Çankırı’ya geldik ve gördüklerimizin karşısında çok şaşırdık. Bizi karşılayanların ilgisi de muhteşemdi. İzmir’e gittiğimizde bunları anlatacağız. İnşallah başka bir grupla yine geliriz buraya.”

Grup Çankırı’daki kültürel ve tarihi mekânları gezdikten sonra Ilgaz ve Kastamonu’yu ziyaret etmek üzere ilimizden ayrıldı.
Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com