Çankırı’ya Olan Hasretini 21 Yıl Sonra Giderdi


Tarih: 05-12-2017 15:43 Gündem Muhabir: Turgut Reis  Bu Sayfa: 2460 Defa Görüntülendi

Çankırı’ya Olan Hasretini 21 Yıl Sonra Giderdi

Çankırı’ya Olan Hasretini 21 Yıl Sonra Meslektaşlarıyla Birlikte Giderdi


İzmir Barosu Avukatları Çankırı’nın tarihi mekânlarını ziyaret için Çankırı’ya geldi.

Çankırı’da 12 yıl avukatlık yapan Emel Abalı Çankırı’ya duyduğu hasreti gidermek için meslektaşlarıyla birlikte Çankırı’yı ziyarete geldi. Çankırı’ya 51 kişilik bir grupla gelen İzmir Barosu Avukatları Çankırı’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezdiler.

Gruba önderlik yapan Çankırı’da 12 yıl avukatlık yaptığını dile getiren Avukat Emel Abalı, “1980 yılında Çankırı’ya geldim. 1996’da Çankırı’dan ayrıldım.  Yaklaşık 12 yıl Çankırı’da görev yaptım. Çankırı benim için çok değerli. Çankırı’nın insanlarını hep sevdim halende seviyorum. İzmir’de de Çankırılılar derneğinde çeşitli sorumluluklarım var. Çankırı Barosuyla da görüşmeler yaptık burada nereleri gezebiliriz diye. İzmir’deki avukat arkadaşlarımızla birlikte her ay bir yere gezi düzenliyoruz. Bu ay da Çankırı, Kastamonu ve Ilgaz gezisi tertip ettik eşimle birlikte.” Şeklinde konuştu.

Abalı, katılımın yoğun olduğunu belirterek, ‘’Büyük bir heyecanla katılım oldu. Biz buraya 51 kişi olarak geldik. Hatta ikinci bir otobüs istediler ama kontrol edemeyiz diye öyle bir girişimde bulunmadık. Çok severek geldiler arkadaşlarımız. Eşim benim Çankırılı. Bizim burada hatıralarımız var. Onları buraya gelerek tekrardan gözden geçirmek istedik.” dedi.

Çankırılı olan Emel Abalı’nın meslektaşları ile birlikte Çankırı’yı ziyarete gelmesinden gurur duyduğunu ifade eden Çankırı Turizm Derneği Başkanı Zeki Tekin, “Çankırı’da eskiden görev yapmış olan emel abalı bir Çankırılı olarak oradaki meslektaşlarını toplayarak Çankırı’yı tanıtmak amacıyla Çankırı’ya getirdi. Onlara Çankırı’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezerek Çankırı’yı tanıtıyoruz. Buraya gelmelerinden büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

İzmir Barosu eski başkanı Avukat Özdemir Sökmen gezi grubunu 6 yıl önce kurduğunu ve Çankırı’ya tekrardan gelmek istediklerini belirterek şunları söyledi:

“İzmir Barosunda başkanlık dönemimde bir gezi grubu kurdum. Bu grubun yaklaşık 6 yıldan beri Türkiye’nin muhitedir yerlerini ziyaret ediyoruz. Bu grubun içerisinde daha önce Çankırı’da görev yapmış olan Emel Abalı kardeşimiz dedi ki ‘ben sizi birde Çankırı’ya Kastamonu’ya götüreyim’ dedi. Bizlerde böyle yerleri görmeyi çok seviyoruz. 1 ay içerisinde bir program yaparak Çankırı’ya geldik ve gördüklerimizin karşısında çok şaşırdık. Bizi karşılayanların ilgisi de muhteşemdi. İzmir’e gittiğimizde bunları anlatacağız. İnşallah başka bir grupla yine geliriz buraya.”

Grup Çankırı’daki kültürel ve tarihi mekânları gezdikten sonra Ilgaz ve Kastamonu’yu ziyaret etmek üzere ilimizden ayrıldı.HABER18 ANA SAYFAYA GİT

Çankırı  Gündem  Kategori Haberleri


 - Kursiyerler Resim Sergisi Açılıyor
Kursiyerler Resim Sergisi Açılıyor

 - Yapraklı'dan Muhteşem Doğa Manzaraları
Yapraklı'dan Muhteşem Doğa Manzaraları

 - Gündüz Tamirci, Gece Solist
Gündüz Tamirci, Gece Solist

 - Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret
Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret

 - Üniversite Heyeti Tacikistan’da
Üniversite Heyeti Tacikistan’da

 - Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti
Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti

 - Koç Gıda Hafta İçi İndirimleri
Koç Marketler ve AVM de Hafta İçi İndirimi

 - Abiler ve Kardeşler Buluştu
Abiler ve Kardeşler Buluştu

 - Çankırı’da Bu Bebek İnsan Hakları Gününde Doğdu
İnsan Hakları Günü’nde dünyaya gelen ilk bebeğe ziyaret

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

Etiketler:  
 
ANA SAYFA

Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com

 

 


  Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz.
  EDİTÖR GİRİŞİ   ANASAYFA