Salı Çarşamba Çankırı  Kar İle Buluşacak


Tarih: 04-12-2017 20:53 Genel Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 2759 Defa Görüntülendi

Salı Çarşamba Çankırı Kar İle Buluşacak

Hava Sıcaklıkları Hafta Başından itibaren Kuzeybatı Kesimlerden Başlayarak Hissedilir Derecede Azalacak!


Halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.
 
İstanbul’da genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışın Salı gecesi ve Çarşamba günü kentin kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar olarak görüleceği, Ankara’da Pazartesi akşam saatlerinde yağmur olarak başlayacak yağışın Salı akşamı soğumayla birlikte karla karışık yağmura döneceği, Çarşamba günü ise aralıklı hafif kar yağışı meydana geleceği tahmin ediliyor.

 Bugün (03.12.2017 Pazar) akşam saatlerinden itibaren Trakya, Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yağışların başlaması bekleniyor.

 Yarın (04.12.2017 Pazartesi) Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Samsun ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

 05.12.2017 Salı günü: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak olarak başlayacak yağışların,  Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, ve İç Anadolu’nun kuzeyinde karlar karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor. 

 06.12.2017 Çarşamba günü: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 07.12.2017 Perşembe günü: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 Soğuk ve yağışlı sistemin 08.12.2017 Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

 Ülkemizde beklenen soğuk hava dalgasıyla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin:ÇANKIRI METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜ
   Tel    : 0 376 213 10 77     

HABER18 ANA SAYFAYA GİT

Çankırı  Genel  Kategori Haberleri


 - Abdullah-yildiz-hoca-gezeteci-yazar-musa-caglar-cankiri-ilim-yayma-cankiri-sube-baskani-kevser-kirtasiye- Abdullah Yıldız Çankırı’ya Geliyor
İlim Yayma Cemiyeti ve İHH İşbirliği İle Abdullah Yıldız Çankırı’ya geliyor

 - Çankırılı-işadamı-selahattin-düzbasan-cankiri-çankırı-haber Düzbasan: Hayatın Temeli Mutlu Olmaya Çalışmaktır
Çankırı İş Adamı Selahattin Düzbasan Çankırı Vakfı Aralık Ayı Toplantısında Konuştu

 - KUZKA Fuara Damga Vurdu
Kastamonu, Çankırı ve Sinop 11. Travel Turkey Fuarın’a Damga Vurdu

 - Salı Çarşamba Çankırı Kar İle Buluşacak
Hava Sıcaklıkları Hafta Başından itibaren Kuzeybatı Kesimlerden Başlayarak Hissedilir Derecede Azalacak!

 - HİLÂL’İN İKİ MUHAFIZIII. Abdülhamid – R. Tayyip Erdoğan
Hemşehrimiz Yazar Altın’ın HİLÂL’İN İKİ MUHAFIZIII. Abdülhamid – R. Tayyip Erdoğan isimli kitabı çıktı

 - Aşiyan Köprülü Kavşak Trafiğe Açıldı
Şehir Merkezinde Yapılan Aşiyan Köprülü Kavşak Trafiğe Açıldı

 - Dernekler Federasyonu Çalıştay Yaptı
Çankırı Dernekler Federasyon Kurşunlu Çavundurda Bir Araya Gelen Geldiler

 - Araçlara Cam Filmi Yasağı Geldi
Araçların İmal, Tadil Ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayınlandı

 - Çankırı’dan 37 Yıl Önce Astsubay Olarak Mezun Oldular
37 Yıl Önce Astsubay Hazırlama Okulundan Mezun Olanlar Tekrar Bir Araya Geldiler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

Etiketler:  
 
ANA SAYFA

Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com

 

 


  Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz.
  EDİTÖR GİRİŞİ   ANASAYFA