SGK ve İŞKUR ortak çalışma gerçekleştirdi


Tarih: 28-11-2017 16:50 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1972 Defa Görüntülendi

SGK ve İŞKUR ortak çalışma gerçekleştirdi

İş kazalarını sıfıra indirme hedefi kapsamında Ankara’dan gelen iş sağlığı ve güvenliği heyeti ile SGK ve İŞKUR ortak çalışma gerçekleştirdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından iş kazalarının önlenmesi amacıyla “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SAHA GÖZLEMCİLERİ SAHAYA İNİYOR” sloganlı proje kapsamında İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Ergün CAN ve Meftun SAKALLI ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarından oluşturulan heyet ilk ziyaretini pilot il olarak seçilen Çankırı’ya gerçekleştirdi.     

Çankırı’daki çalışmalarında Sosyal Güvenlik Çankırı İl Müdürü Hicran ÇAKMAKÇI ile Çalışma ve İş Kurumu Çankırı İl Müdürü Alim ÇAYCI’nın eşlik ettiği heyet, iş kazalarının önlenmesi hususunda alınması gereken tedbirlerin, uyulması gereken iş sağlığı ve güvenliği kurallarının neler olduğu yönünde tüm gün süren saha çalışması yaptı.

Saha çalışmasının ardından Sgk ve İşkur çalışanları ile birlikte gerçekleştirilen toplantıda İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ali Rıza ERGUN tarafından projenin içeriği konusunda bir sunup yapılmış olup devamında Daire Başkanları Can ve Sakallı ile İl Müdürleri Çakmakçı ve Çaycı tarafından iş sağlığı ve güvenliği verileri ile ilgili istişare yapıldı.


 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com