Çankırı’da İl Müdürü bayanlara çay servisi yaptı


Tarih: 23-11-2017 15:04 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2366 Defa Görüntülendi

Çankırı’da İl Müdürü bayanlara çay servisi yaptı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü Kapsamında Çankırı’da Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü Kapsamında Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlk olarak 21 Kasım 2017 Salı günü Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddet” konulu eğitim verilmiştir.

22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14.00’te ilimizin merkez ilçesinde bulunan semt pazarında farkındalık yaratmak ve bu konuda halkı bilinçlendirmek amacıyla stand açılmış ve broşürler dağıtılmıştır.

22.Kasım 2017 Çarşamba günü Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER başkanlığında, Çankırı mahalle ve merkez köy muhtarlarına Valilik Birlik Salonunda “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” konulu bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM, kadına karşı şiddetin olumsuzluğundan bahsettikten sonra Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in kadınlarımıza karşı şiddetin yasak olduğunu, buyurduğunu söylemiştir. Bu bağlamda kadınlarımızın inançlarımıza bağlı olarak toplumda belli bir yer kazanmaları gerektiğini belirterek, konuşmasını tamamladı. İl Müdürlüğümüz bünyesindeki kadına karşı mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi.

Müdürlüğümüze bağlı Kadın Konukevi Müdiresi tarafından, bilgilendirme toplantısı kapsamında “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” in tanıtımı ve bu konuda yapılacak olan çalışmalar, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Programa Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve Değerli Muhtarlarımız katılım sağlamıştır.

Programın akabinde ilimizde bulunan Maximum Cafe, STK desteğiyle ismi değiştirilerek Kadına şiddete Dur De Cafe olarak faaliyet göstermeye başladı.

 Cafe’de kadına yönelik şiddete karşı broşürler dağıtıldı. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü olduğu İçin kadınlar çalıştırılmamış bu gün dolayısıyla servisleri erkekler gerçekleştirmiştir.  

Bu Kapsamda Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin’de bayanlara çay servisi yaptı
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com