Çankırı’da İl Müdürü bayanlara çay servisi yaptı


Tarih: 23-11-2017 15:04 Kurumlar Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1780 Defa Görüntülendi

Çankırı’da İl Müdürü bayanlara çay servisi yaptı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü Kapsamında Çankırı’da Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi


25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü Kapsamında Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlk olarak 21 Kasım 2017 Salı günü Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddet” konulu eğitim verilmiştir.

22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14.00’te ilimizin merkez ilçesinde bulunan semt pazarında farkındalık yaratmak ve bu konuda halkı bilinçlendirmek amacıyla stand açılmış ve broşürler dağıtılmıştır.

22.Kasım 2017 Çarşamba günü Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER başkanlığında, Çankırı mahalle ve merkez köy muhtarlarına Valilik Birlik Salonunda “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” konulu bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM, kadına karşı şiddetin olumsuzluğundan bahsettikten sonra Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in kadınlarımıza karşı şiddetin yasak olduğunu, buyurduğunu söylemiştir. Bu bağlamda kadınlarımızın inançlarımıza bağlı olarak toplumda belli bir yer kazanmaları gerektiğini belirterek, konuşmasını tamamladı. İl Müdürlüğümüz bünyesindeki kadına karşı mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi.

Müdürlüğümüze bağlı Kadın Konukevi Müdiresi tarafından, bilgilendirme toplantısı kapsamında “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” in tanıtımı ve bu konuda yapılacak olan çalışmalar, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Programa Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve Değerli Muhtarlarımız katılım sağlamıştır.

Programın akabinde ilimizde bulunan Maximum Cafe, STK desteğiyle ismi değiştirilerek Kadına şiddete Dur De Cafe olarak faaliyet göstermeye başladı.

 Cafe’de kadına yönelik şiddete karşı broşürler dağıtıldı. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü olduğu İçin kadınlar çalıştırılmamış bu gün dolayısıyla servisleri erkekler gerçekleştirmiştir.  

Bu Kapsamda Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin’de bayanlara çay servisi yaptı
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER18 ANA SAYFAYA GİT

Çankırı  Kurumlar  Kategori Haberleri


Osman Çakır Çankırı Tarım İl Müdürü - cankiri-tarim-mudurulugu-tarimsal-sulama-destegi Tarımsal Sulama Yatırımlarına Yüzde 50 Destek
Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarımsal Sulama Yatırımlarına Yüzde 50 Destek programı hakkında bilgi verdi

 - Çankırı-Valisi-Hamdi-Bilge-Aktaş-vali-hamdi-bilge-aktaş-kimdir-vali-eşi-seval-aktaş-cankiri-valilik-haberleri Çankırı Kadınlar İçin Yürüdü
Çankırı’da Kadına Yönelik Şiddete Dur De. Temalı farkındalık yürüyüşü yapıldı

 - Çankırı Standına Valiler Akın Etti
Çankırı Standına Valiler Akın Etti

 - İŞKUR, Kendi İşinizi Kurmamıza Yardımcı Olalım
İŞKUR Çankırı İl Müdürülüğü, Kendi İşinizi Kurmamıza Yardımcı Olalım

 - Engelliler hünerlerini sergiledi
Çankırı'da Engelliler hünerlerini sergiledi

 - 1000 Öğrenci Bu İlleri Gezdi
GENÇLERLE EL ELE TÜM TÜRKİYE Projesi Kapsamında, 1000 Öğrenci Bu İlleri Gezdi

 - Tuzumuza Tescil Başvurusu Yapıldı
İlimizin Kaya Tuzu için coğrafi işaret tescil işlemleri başvurusu yapıldı.

 - SGK ve İŞKUR ortak çalışma gerçekleştirdi
İş kazalarını sıfıra indirme hedefi kapsamında Ankara’dan gelen iş sağlığı ve güvenliği heyeti ile SGK ve İŞKUR ortak çalışma gerçekleştirdi.

 - Çankırı AB ve Dış İlişkiler Bürosunca Eğitim Verildi
Çankırı Gönüllülere AB ve Dış İlişkiler Bürosunca Eğitim Verildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

Etiketler:  
 
ANA SAYFA

Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com

 

 


  Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz.
  EDİTÖR GİRİŞİ   ANASAYFA