Öğretmenler Yaranlara Misafir Oldu


Tarih: 23-11-2017 02:50 Eğitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 3473 Defa Görüntülendi

Öğretmenler Yaranlara Misafir Oldu

İlimizde Öğretmenler günü etkinliklerı başladı.


24 Kasım Öğretmenler Günü  etkinliklerle  yaranlara misafirlikle başladı.
Çeşitli etkililiklerle kutlanacak olan 24 Kasım Öğretmenler günü ilk etkiliği Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yaranların işbirliği ile  Çankırı Merkez, il ,ilçe ve köylerdeki idareciler ve öğretmenler yaran gecesine konuk oldular.
Çankırı belediye iş merkezinin üst katında bulunan yaran evinde bir araya gelen yöneticiler ve öğren program öncesi misafir odasında birbirleri ile tanıştılar sohbet ettiler.
Yaranların kendi aralarında selamlaşmaları sonrasında konuklar tek tek içeriye alındı. Selamlaşma sonrasında kendilerine gösterilen yerlere oturdular.
Yapılan kahve ikramı sonrasında yaranlar ve misafir eğitimciler birlikte orta oyunları ve halk oyunları oynayarak ile birlikte eğlendiler.Gecenin ilerleyen saatlerinde ortaya kurulan yer sofralarında birlikte yemek yediler.
Yaran Ocağına Öğretmen ve yetkililerin yanı sıra AK parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ve beraberindekilerde katıldı
Yemek sonrasında çeşitli gösterilerle devam eden yaran gecesi gecenin ilerleyen saatlerinde sona erdi.
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve Yaran Başağası Ali Deneci  24 Kasım Öğretmenler Günü  ile açıklamalarda bulundular.  

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk”Yaranağalarımın meclisinde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.Toplumumuzun önderliğini, liderliğini yapan gençlerimi yetiştiren yaran ocakları da öğretmenlerimiz gibi toplumsal vazifelerini ifa ediyorlar. Bu anlamda 24 kasım öğretmenler günü nedeni ile Çankırı’nın gençlerine, geleceğimizin ümidi sevgili gençlerimize  toplumsal değerlerimizi, ülkeyle ilgili bilim,sanat ekonomi,.. Tüm Milli Eğitim Bakanlığı olarak topluma kazandırmak istediğimiz değerlerinin öncüleri olan öğretmenlerimizin yaran ocağından geçtikten sonra motivasyonlarının artacağını, okullarına döndükleri zaman gençlerimizle olan diyaloglarının,bir kat daha artacağını ümit ederek; Böyle bir gecede ilimizin ilçelerimizin yöneticileri, okul idarecilerimiz ve kıymetli öğretmenlerimizin yaran meclisinde bulunmaları bizi ziyadesi ile mutlu etti.
Bu anlamda yaran ocakları gönül diyarlarıdır, gönül muhabbetleridir. İNSANLARIN GÖNLÜNE GİREMEDİĞİNİZ  ZAMAN, derse girdiğiniz zaman bir şey yapmanız mümkün olmayacaktır.
Bu nedenle önce gönülle girmek gerekir. Gönülle girdikten sonra sevgi aşk muhabbet kendiliğinden gelecektir.
Bu anlamda bütün öğretmenlerimizin ben öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum.24 kasım olması nedeni ile ülkemizin dört bir yanında, gönül coğrafyamızda görev yapan tüm öğretmenlerimiz adına HAYATLARINI FEDA EDEN şu an ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anarken, şu an ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında görev  ifna eden öğretmenlerimize de canı gönülden başarılar diliyorum. 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum.
Başöğretmenlik unvanı verilen ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü de,ülkemizin bir önderi lideri olarak, Kurtuluş mücadelesinde göstermiş olduğu azim ve karalılıktan dolayı, toplumun önü açması münasebeti ile Başöğretmenlik unvanı verilmiş. Bayrağı alan biz öğretmenlerde bu vazifeyi  en güzel şekilde ifna etmek için gayret sarf ediyoruz.
Bu camianın bir mensubu olmaktan da ayrıca haz duyduğumu ve mutluluk duyduğumu ifade ediyor. Hepinize şükranlarımı teşekkürlerimi bildiriyorum.

Başağa Ali Deneci “Öğretmenlerimizi ağırlamaktan mutluluk ve onur duyuyoruz.
24 kasım bizim 24 oğuz boylarına denk geliyor. Bizde kıvanç duyduk. Sağ olun.  Var olun.
Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

Video Görütüleri

 
Görseller- Fotoğraflar
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HABER18 ANA SAYFAYA GİT

Çankırı  Eğitim  Kategori Haberleri


Çankırı İmam Hatip lisesi Gezi - İmam Hatip Lisesi öğrencileri Çanakkale ve Bursa Gezdi
Çankırı İmam Hatip Lisesi öğrencileri Çanakkale ve Bursa gezi programına katıldılar.

Çankırı Tarım Lisesi - Cankiri-sehit-mehmet-ata-meslek-teknik-anadolu-lisesi Çankırı Tarım Lisesi Antalya Tarım Fuarında
Çankırı Tarım Lisesi Antalya Uluslar Arası Tarım Fuarına Katıldı

Muammer Öztürk Çankırı Mlli Eğitim Müdürü - Okul-servislerinde-yeni-dönem-cankiri-il-milli-egitim-muduru-muammer-ozturk Okul Servis Araçlarında Yeni Dönem Başlıyor
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Öğrencilerimizin güvenliği ve sağlığı, bizim en büyük önceliğimizdir

 - Okuma-yazma Öğrenenler Sertifikalarını Aldılar
Nurettin OK Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi

 - Mesleki Eğitim Merkezine ziyarette bulundular.
Milli Eğitim Müdürümüz Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

 - KML Ana Sınıfında Fırçalar Konuştu
KML Ana Sınıfında Fırçalar Konuştu

 - Çankırı’da Deprem Güçlendirme Çalışmaları Tamamlandı
Çankırı’da Okulların Deprem Güçlendirme Çalışmaları Tamamlandı.Çankırı Haberleri

 - Öğrenci ve Öğretmenler Yurt Dışı Deneyimlerini Paylaştılar
Bilişim Teknolojilerinde Sınıftan Üretime Projesi Öğrenci ve Öğretmenler Yurt Dışı Deneyimlerini Paylaştılar. Çankırı Haberleri

 - Çankırı’da Yeni Sınav Sistemi Semineri Verildi
Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinde Yeni Sınav Sistemi ve Motivasyon konulu seminer verildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

Etiketler:  
 
ANA SAYFA

Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com

 

 


  Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz.
  EDİTÖR GİRİŞİ   ANASAYFA