Uzlaştırmacı Eğitimi  ve sertifikası Çankırı'da Verilecek


Tarih: 15-11-2017 15:06 Duyurular Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2639 Defa Görüntülendi

Uzlaştırmacı Eğitimi ve sertifikası Çankırı'da Verilecek

Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği kapsamında , Uzlaştırmacı Eğitimi ve sertifikası Çankırı'da Verilecek
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Büro-Memur-Sen arasında gerçekleştirilen protokole göre 5 Ağustos 2017 gün ve 30145 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği kapsamında “Uzlaştırmacı Eğitimi” ve sertifikası Çankırı İlimizde de verilecektir.

Eğitim programına katılabilmek için "Hukuk fakültesi mezunu olmak ya da Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültelerinin birinden mezun olup - Anayasa Hukuku, - Ceza Hukuku (Genel Hükümler) - Ceza Hukuku (Özel Hükümler) - Ceza Muhakemesi Hukuku - Hukuk Başlangıcı/Hukuka Giriş/Hukukun Temel Kavramları/Temel Hukuk - Ticaret Hukuk - İş Hukuku - Borçlar Hukuku derslerinden en az ikisinin görülmüş olması gerekmektedir. Ayrıca, iki yıllık önlisans öğreniminden sonra dikey geçişle dört yıllık yükseköğrenimini yukarıda anılan fakültelerden birinden mezun olarak tamamlayanların da eğitim kuruluşlarına başvurabilmeleri için; yukarıda anılan derslerden en az ikisini, ön lisans öğrenimi sırasında veya dikey geçiş sonrası lisans öğrenimi sürecinde görmüş olmaları ve bu derslerden başarılı olmuş olmaları gerekir. Protokolde de yer verildiği üzere bu şartı taşımayan kişilerin ücretlerinde bir iade yapılmayacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için 17.11.2017 Cuma mesai bitimine kadar Büro Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi Ali SOLAK (0505 775 54 74) ile irtibata geçilmesi Çankırı kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com