Çankırı’da Diyabet Günü İçin Özel Seminer Düzenledi


Tarih: 15-11-2017 10:20 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2003 Defa Görüntülendi

Çankırı’da Diyabet Günü İçin Özel Seminer Düzenledi

Çankırı Belediyesi Diyabet Günü İçin Özel Seminer Düzenledi
Çankırı Belediyesi toplumda farkındalık ve bilinç oluşturmak için Dünya Diyabet Günü’nde özel bir seminer düzenledi. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde Sağlık İl Müdürlüğü Diyetisyeni Esra Kocamışbaş eşliğinde verilen seminere çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye’de sayılarının 10–15 milyonu bulduğu düşünülen diyabet hastalığına dikkat çekmek isteyen Çankırı Belediyesi, hastalık ve hastalığa yakalanmamak için öncesinde alınması gereken önlemleri anlatan bir seminer düzenledi. Seminere kadınların ilgisi yoğun oldu. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezince düzenlenen seminerde; “Diyabet nedir, belirtileri nelerdir,  diyabet hastası olmamak için neler yapılması gerekir, kişisel bakım nasıl olmalıdır, besinlerin diyabete etkisi ve diyabete yakalanmadan yaşamanın sırları” hakkında bilgi verildi. Seminerin sonunda katılımcıların kandaki tokluk kan şekeri seviyeleri de ölçüldü. Şeker seviyeleri problemli görülen vatandaşlar, doktora yönlendirildi. Belediye Başkanı İrfan Dinç, halkın diyabet konusunda daha fazla bilinçlendirilmesi için seminer düzenlediklerini belirterek “Vatandaşlarımıza diyabetsiz mutlu bir yaşam diliyorum. Amacımız birçok hastalığa yol açan veya hastalıkların tedavi sürecini olumsuz etkileyen diyabetten halkımızı korumayı amaçladık. 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde düzenlediğimiz seminer ile birçok vatandaşımıza ulaşmayı başardık. Seminerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com