10 Kasım Çankırı’da Telefon Işıları ile Aydınlatıldı


Tarih: 11-11-2017 03:44 Gundem Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 3976 Defa Görüntülendi

10 Kasım Çankırı’da Telefon Işıları ile Aydınlatıldı


Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş: Olması Gereken Buydu


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79’uncu yılında Çankırı’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Atatürk Anıtı’nda başlayan etkinlikler çelenk töreniyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Çankırı Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri anıta bırakıldı. Saat 09.05’te siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunun ardından çelenk töreni sona erdi. Çelenk töreninden sonra 100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galeri’sinde Atatürk Fotoğrafları Sergisi açıldı.

Anma etkinlikleri Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program ile devam etti. Anma programında Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü İsmail Yıldız günün önemine dair bir konuşma yaptı. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği Türküler seslendirildi. Program öğrencilerin sahnelediği oratoryonun ardından sona erdi

Kültür Merkezinde ki programda bir ara elektrikler kesildi. Öğrencilerin sahnede olduğı anda elektriklerin kesilmesi sonrası sahne Haber18 Admini (TRT Çankırı Muhabiri) kamera lambası ile sahneyi aydınlatırken  vatandaşlarda sahneye cep telefonu ışıkları tutarak sahnenin aydınlanmasını sağladılar.

Program sonunda Vali Hamdi Bilge Aktaş sahneye çıkarak öğrenci ve öğretmenler kutladı.

Kısa bir konuşma yapan Vali AKtaş” Buradan Turgut Özal’ı da rahmetle anıyorum. Neden? Salondakilerin bir çoğu hatırlayacaktır. O döneme kadar Atatürk 10 Kasım bir yas olarak yapılıyordu. Bence Atatürk’te  böylesini tercih ederdi. Turgut Özal ile değişmiştir . Allah Rahmet eylesin diyorum.

Etkinliklere Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz ÇİÇEK, Belediye Başkan Vekili Tuncay KOÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcıları Zeki KARACA ve Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat BOZKURT, daire müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anma programı etkinlikleri saat 14:00’te gerçekleştirilecek olan Bir Türkün Hikayesi konulu konferans ve 13 Kasım Pazartesi günü TOBB Fen Lisesi’nde gerçekleştirilecek olan fidan dikimi ile sona erecek.

Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:
10 Kasım Çankırı’da Telefon Işıları ile Aydınlatıldı

Ana Sayfa


Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı - Çankırı Haberleri - - Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı
Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir - Çankırı Haberleri - - ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir
ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması - Çankırı Haberleri - - Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması
Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması

Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar - Çankırı Haberleri - - Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar
Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar

Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı - Çankırı Haberleri - - Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı
Köylülerinden Hayırlı Olsun ve Destek Ziyareti

Gündüz Tamirci, Gece Solist - Çankırı Haberleri - - Gündüz Tamirci, Gece Solist
Gündüz Tamirci, Gece Solist

Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret - Çankırı Haberleri - - Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret
Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret

Üniversite Heyeti Tacikistan’da - Çankırı Haberleri - - Üniversite Heyeti Tacikistan’da
Üniversite Heyeti Tacikistan’da

Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti - Çankırı Haberleri - - Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti
Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
regent cruises
rssc - RSSC

  regent cruises - rssc

 

regent cruises - rssc
rssc - RSSC


.