10 Kasım Çankırı’da Telefon Işıları ile Aydınlatıldı


Tarih: 11-11-2017 03:44 Gündem Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 3526 Defa Görüntülendi

10 Kasım Çankırı’da Telefon Işıları ile Aydınlatıldı


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79’uncu yılında Çankırı’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Atatürk Anıtı’nda başlayan etkinlikler çelenk töreniyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Çankırı Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri anıta bırakıldı. Saat 09.05’te siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunun ardından çelenk töreni sona erdi. Çelenk töreninden sonra 100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galeri’sinde Atatürk Fotoğrafları Sergisi açıldı.

Anma etkinlikleri Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program ile devam etti. Anma programında Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü İsmail Yıldız günün önemine dair bir konuşma yaptı. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği Türküler seslendirildi. Program öğrencilerin sahnelediği oratoryonun ardından sona erdi

Kültür Merkezinde ki programda bir ara elektrikler kesildi. Öğrencilerin sahnede olduğı anda elektriklerin kesilmesi sonrası sahne Haber18 Admini (TRT Çankırı Muhabiri) kamera lambası ile sahneyi aydınlatırken  vatandaşlarda sahneye cep telefonu ışıkları tutarak sahnenin aydınlanmasını sağladılar.

Program sonunda Vali Hamdi Bilge Aktaş sahneye çıkarak öğrenci ve öğretmenler kutladı.

Kısa bir konuşma yapan Vali AKtaş” Buradan Turgut Özal’ı da rahmetle anıyorum. Neden? Salondakilerin bir çoğu hatırlayacaktır. O döneme kadar Atatürk 10 Kasım bir yas olarak yapılıyordu. Bence Atatürk’te  böylesini tercih ederdi. Turgut Özal ile değişmiştir . Allah Rahmet eylesin diyorum.

Etkinliklere Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz ÇİÇEK, Belediye Başkan Vekili Tuncay KOÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcıları Zeki KARACA ve Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat BOZKURT, daire müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anma programı etkinlikleri saat 14:00’te gerçekleştirilecek olan Bir Türkün Hikayesi konulu konferans ve 13 Kasım Pazartesi günü TOBB Fen Lisesi’nde gerçekleştirilecek olan fidan dikimi ile sona erecek.

Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Etiketler:

 
ANA SAYFA

  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com