Yaren Ocağına Misafir Oldular


Tarih: 08-11-2017 12:58 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 2578 Defa Görüntülendi

Yaren Ocağına Misafir Oldular

Yaren Ocağına Misafir Oldular
Çankırı’ya bir dizi ziyaret ve toplantı için gelen Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet Oğuz Boyları Yaran Derneği Yaran Ekibinin yaktığı ocağa misafir oldular.

Ali Deneci ve Hasan Çakmak’ın Baş ağalıklarını yaptığı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Yaran Ekibinin yaktığı ocağa Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çankırı AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Ünal, Karatekin Üniversitesi Genel Sekreteri Sadık Yılmaz, Eğitim Bir-Sen Çankırı İl Başkanı Kasım Karatekin, Eğitim Bir-Sen Üniversite Temsilcisi Niyazi Mete Gürgan,  Ankara Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Ihan Eranıl, MEB Şube Müdürü Selami İskender, Eğitim Bir-Sen Ankara 3 nolu Şube Başkanı Ahmet Aydınsoy ve çok sayıda misafir katıldı.

Oğuz Boyları Yaran Ekibinin bir birinden farklı yapmış olduğu mahalli oyun ve orta oyunlarının ardından sofra düzeni öncesi Başağalar Ali Deneci ve Hasan Çakmak misafirlere hoş geldiniz selama konuşmasını yaptılar.  Oğuz Boyları Yaran Derneği Başkanı ve eski başağa Recep Deneci’de misafirlere Yaren hakkında detaylı bir bilgilendirme konuşması yaptı. Misafirlere söz verilmesinin ardından Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı bu kültürü yaşattıkları için bütün ekibe ve her zaman desteklerini esirgemeyen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti. Oğuzlardan bu tarafa yaşatılan bu kültürün Çankırı gibi güzide bir ilimizde özüne uygun olarak yaşatılması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir dedi. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da bu akşam fevkalade bir gece yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Belki size normal bir akşam gibi gelebilir ancak ben çok etkilendim ve sıkıştırılmış bir gösteri programınız olmasına rağmen çok güzel gösteriler yaptınız. Bu kültürün mutlaka yabancılara da gösterilmesi Türkiyenin ve Türk insanının misafirperverliği açısından çok önemlidir. Sendika olarak bundan sonra fırsat buldukça Yurt dışından gelen heyetleri bu ortama getirerek Türkiyenin tanıtımı açısından değer katacağını düşünmekteyim. Başağalar nezdinde bütün yaran ekibine teşekkür ediyorum dedi.

Takım yemeğinin yendiği yaran gecesinde Mehmet Bayraktar ve Nazım Ege sazendelerin çalıp söylediği Türkü Faslının ardından kalk kahvesini için misafirler Cezayir Marşı ile uğurlandılar.
Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com