Yaren Ocağına Misafir Oldular


Tarih: 08-11-2017 12:58 Gundem Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 2485 Defa Görüntülendi


Yaren Ocağına Misafir Oldular


Yaren Ocağına Misafir Oldular


Çankırı’ya bir dizi ziyaret ve toplantı için gelen Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet Oğuz Boyları Yaran Derneği Yaran Ekibinin yaktığı ocağa misafir oldular.

Ali Deneci ve Hasan Çakmak’ın Baş ağalıklarını yaptığı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Yaran Ekibinin yaktığı ocağa Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çankırı AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Ünal, Karatekin Üniversitesi Genel Sekreteri Sadık Yılmaz, Eğitim Bir-Sen Çankırı İl Başkanı Kasım Karatekin, Eğitim Bir-Sen Üniversite Temsilcisi Niyazi Mete Gürgan,  Ankara Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Ihan Eranıl, MEB Şube Müdürü Selami İskender, Eğitim Bir-Sen Ankara 3 nolu Şube Başkanı Ahmet Aydınsoy ve çok sayıda misafir katıldı.

Oğuz Boyları Yaran Ekibinin bir birinden farklı yapmış olduğu mahalli oyun ve orta oyunlarının ardından sofra düzeni öncesi Başağalar Ali Deneci ve Hasan Çakmak misafirlere hoş geldiniz selama konuşmasını yaptılar.  Oğuz Boyları Yaran Derneği Başkanı ve eski başağa Recep Deneci’de misafirlere Yaren hakkında detaylı bir bilgilendirme konuşması yaptı. Misafirlere söz verilmesinin ardından Başbakan Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı bu kültürü yaşattıkları için bütün ekibe ve her zaman desteklerini esirgemeyen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti. Oğuzlardan bu tarafa yaşatılan bu kültürün Çankırı gibi güzide bir ilimizde özüne uygun olarak yaşatılması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir dedi. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da bu akşam fevkalade bir gece yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Belki size normal bir akşam gibi gelebilir ancak ben çok etkilendim ve sıkıştırılmış bir gösteri programınız olmasına rağmen çok güzel gösteriler yaptınız. Bu kültürün mutlaka yabancılara da gösterilmesi Türkiyenin ve Türk insanının misafirperverliği açısından çok önemlidir. Sendika olarak bundan sonra fırsat buldukça Yurt dışından gelen heyetleri bu ortama getirerek Türkiyenin tanıtımı açısından değer katacağını düşünmekteyim. Başağalar nezdinde bütün yaran ekibine teşekkür ediyorum dedi.

Takım yemeğinin yendiği yaran gecesinde Mehmet Bayraktar ve Nazım Ege sazendelerin çalıp söylediği Türkü Faslının ardından kalk kahvesini için misafirler Cezayir Marşı ile uğurlandılar.
Etiketler:

Yaren Ocağına Misafir Oldular


Revolide Kandil Simidini Sıçak Sıçak
İlimizin Gözde Pastanesi Revoli de Kandil Simidini Sıçak Sıçak Satılıyor

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı
Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir
ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması
Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması

Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar
Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar

Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı
Köylülerinden Hayırlı Olsun ve Destek Ziyareti

Gündüz Tamirci, Gece Solist
Gündüz Tamirci, Gece Solist

Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret
Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret

Üniversite Heyeti Tacikistan’da
Üniversite Heyeti Tacikistan’da

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

ÇANKIRI
Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ