Hüseyin FilizGeçte Olsa Kızılırmak’a Verdiğimiz Sözü Yerine Getirdik


Tarih: 04-11-2017 13:35 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2114 Defa Görüntülendi


Geçte Olsa Kızılırmak’a Verdiğimiz Sözü Yerine Getirdik


Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Geçte Olsa Kızılırmak’a Verdiğimiz Sözü Yerine Getirdik


KIZILIRMAK VE KÖYLERİ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR
Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU’nun Çankırımızı ziyaretinde Kızılırmak ilçemizin ve köylerinin içme suyu sorunun giderilmesi için vermiş olduğu sözün takibini yaparak çözümü noktasında sona yaklaşmış bulunmaktayız.
DSİ Genel Müdürü Murat ACU beyi İL Özel İdare Genel Sekreterimiz ile ziyaret edip, Kızılırmak ilçemizin ve köylerinin içme suyu sorununun çözümü noktasında görüşmeler gerçekleştirdik.Çankırı İL Özel İdaremiz tarafından hazırlanan ve yaklaşık maliyeti 10 Milyonu bulan proje çalışmalarımız üzerinde istişareler sağladık.

Güldürcek suyunun ana hattına 900 metre mesafede olan Kızılırmak hattına bağlanması ve bir vanadan  branşman ile verilmesi için Sayın Bakanımız Veysel EROĞLU tarafından talimat verilmişti.

Teknik elemanlarımız ve mühendislerimiz ile defalarca yaptığımız istişareler ve incelemeler sonucunda Çankırı merkez hıdırlık mevkiinden Aşağı yanlar maslağına ve oradan saraycık içme suyu grubuna bağlantı yapmanın daha doğru olacağı sonucuna ulaştık.Böylelikle Kızılırmak ilçemize ve köylerine içme suyunu burdan temin edip kökten bir çözüme kavuşturmuş olacağız.
Daha öncesinde 1 Kasım seçimlerinde söz vermiş olduğumuz Kurşunluya 35 km’lik mesafede olan güldürcek hattından, içme suyunu temin etmiş ve zoru başararak vermiş olduğumuz sözü yerine getirmiştik.Her daim göstermiş oldukları destek ile devletine

bağlılığını yerine getiren Kızılırmak ilçemize geçte olsa vermiş olduğumuz sözü yerine getiriyor olmanın mücadelesi ve takibi içerisinde olmaya devam edeceğiz.
Etiketler:

Hüseyin Filiz

Hüseyin Filiz 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri