Üniversiteye 1 Milyon Ek Ödenek


Tarih: 03-11-2017 16:30 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1262 Defa Görüntülendi

Üniversiteye 1 Milyon Ek Ödenek

Kalkınma Bakanlığından ÇAKÜ Kütüphanesine 1 Milyon ₺ Ek Ödenek

Kalkınma Bakanlığından ÇAKÜ Kütüphanesine 1 Milyon ₺ Ek Ödenek

Bilgi ve Teknoloji çağının gereklerine uygun fiziki ve teknik altyapı ile inşa edilen Çankırı Karatekin Üniversitesi Merkezi Kütüphanesine yeni kaynaklar alınması için Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın Kalkınma Bakanlığı nezdindeki girişimleri sonucu yılın son ayları olmasına rağmen 1 milyon ₺ ek ödenek aktarıldı. 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Sayın Başbakanımızın temelini attığı kütüphane binası inşaatı bu yıl tamamlanmış, hizmete açılmıştır. Ancak, ödenek azlığından dolayı kütüphanemizde yeterli kaynak eser bulunmamaktaydı.

2017 yılının sonuna kadar tahsis edilen 1 milyon ₺ meblağ ile öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız ve araştırmacı vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacı giderilecektir. Aynı anlayışın 2018 yılı için de gösterileceği Kalkınma Bakanlığı yetkililerince ifade edilmiştir.

Üniversitemizin bir ilim ve irfan medeniyeti kurma yolunda her gün bir adım daha atma gayesi devam etmektedir. Bu hususta Kalkınma Bakanlığında çalışan her kademeden tüm çalışanlara, konuyu yakından takip eden Sayın Müsteşarımız M. Cüneyt Düzyol’a, Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’a Üniversitemiz ve Çankırı adına teşekkürü borç biliriz. Konuya ilişkin görüşme taleplerimizi hemen kabul etmeleri, her zaman istişareye açık olmaları ve destek verme konusunda kararlılıkları her türlü şükrana layıktır.” dedi.

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com