Vatandaşı Böyle Mutlu Ettiler


Tarih: 01-11-2017 13:16 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2724 Defa Görüntülendi

Vatandaşı Böyle Mutlu Ettiler

Çankırı'da Duyarlı Vatandaş , Böyle Mutlu Etti
Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, duyarlı bir vatandaşın yolda bularak teslim ettiği 850 lirayı sahibine ulaştırdı. Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Bizim mayamızı oluşturan Yaran kültürü, insanlarımızın eylemlerinde kendini belli ediyor. Eline, diline ve beline sahip çıkan bir kültür ile yetişmiş hemşerilerimiz yine örnek bir davranışa imza attı. Meblağı yüksek paralar bularak tek bir kuruşuna dahi dokunmadan Belediyemize getiren birçok vatandaşımız var. Hemşerilerimiz ile gurur duyuyoruz.” dedi.

83 yaşındaki Ali Gönder, emekli maaşından çektiği parayı cebine koyarken düşürdü. Yola saçılmış 850 TL’yi toplayan hayırsever vatandaş, bulduğu parayı Zabıta Müdürlüğüne getirerek sahibinin bulunmasını istedi. Getirilen para,  Zabıta ekiplerince teslim tutanağı ile alındı. İncelemeleri devam ettiren Zabıta Müdürlüğü, kısa bir süre içerisinde paranın sahibine ulaştı. Yaşlı dedenin parası, kendi isteği üzerine, Zabıta memurlarının tutanak hazırlamasının ardından oğlu Hayati Gönder’e teslim edildi. Parasını hayırsever vatandaşın elinden teslim alan Gönder, parayı bularak kendisine teslim eden vatandaşa,  zabıta ekiplerine ve belediye yetkililerine teşekkür etti.


Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com