Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞCumhuriyet Bayramı Çankırı’da Coşkuyla Kutlandı


Tarih: 29-10-2017 12:34 Gundem Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 5542 Defa Görüntülendi


Cumhuriyet Bayramı Çankırı’da Coşkuyla Kutlandı


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çankırı’da Coşkuyla Kutlandı


Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümü Çankırı’da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kutlama programı kapsamında Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Valilik Makamında tebrikleri kabul etti. Tebriklerin kabulünden sonra etkinliklere, havanın yağmurlu olması nedeniyle Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda devam edildi. Etkinliklerde ilk olarak Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı P. Alb. Oğuz ÇİÇEK ile Belediye Başkanı İrfan DİNÇ halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra başlayan programda Çankırı Milletvekilleri Hüseyin FİLİZ ve Av. Muhammed Emin AKBAŞOĞLU’nun mesajları okundu.
Etkinliklerde Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ günün anlamını belirten bir konuşma yaptı. Tarih boyunca esaret zinciri vurulmamış şanlı Türk milletinin köklerinden aldığı güç ve inançla varlığını ortaya koyarak, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin varış noktası olan Cumhuriyetin 94. Yılına kavuşmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. 29 Ekim 1923’te “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzlerce yıllık bir Devlet geleneğinin bir sonucu olduğuna dikkat çeken Vali AKTAŞ, “Devletimiz, 94 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek sadece kendi vatandaşlarımızın değil aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş topluluklarının da umut kaynağı olmuştur. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşku ile tezahür ettiği bu gün, ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan cennet vatanımızın toprak bütünlüğüne ve milli hâkimiyetimize göz diken emperyalist güçlerin varlığına 15 Temmuz 2016 tarihinde bir kez daha şahit olduk. O gün aynı zamanda iradesine ve bağımsızlığına kast eden hain güçlere karşı kahraman milletimizin, Milli Mücadele döneminde olduğu gibi yine tek vücut olup canını siper etmede bir an bile tereddüt etmediğini de yeniden gördük. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, vatanı ve bayrağı uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 94. Yılı devletimize ve aziz milletimize kutlu olsun.” diye konuştu.

Vali AKTAŞ’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Daha sonra Çankırı’nın kültürel değerlerinden olan Yâran gösterisi, Oğuz Boyları Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği tarafından sahnelendi. Gösterilerden sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Kutlamalara Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ve eşi Hanımefendi Seval AKTAŞ’ın yanı sıra Garnizon Komutanı P. Alb. Oğuz ÇİÇEK ve eşi Canan ÇİÇEK, Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Barosu Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat BOZKURT, daire müdürleri, STK temsilcileri, öğrencilerin ve yüzlerce vatandaş katıldı.
 
Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Çankırı Haberleri Haber18.com

Etiketler:

Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ

Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri