Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor Projesi


Tarih: 25-10-2017 11:06 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1876 Defa Görüntülendi

Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor Projesi

Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor Projesi Çankırı'da Start Aldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığı ile yürütülen “Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmasın Proje” kapsamında Çankırı genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri beyaz perdeyle buluştu.

Ortaöğretim öğrencilerine bulundukları illerdeki Sinema Salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunulan proje, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal KARATATAR, Milli Eğitim Müdür Vekili Turgut ÜNAL, Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan GÜMÜŞ, Öğretmenler ve çok sayıda öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Projenin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, “Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ile Sinema Salonu Yatırımcılar Derneği Ülkemizde sinemaya gidemeyen öğrencilerimizde sinemaya gitsin Türkiye de sinemaya gitmeyen kimse kalmasın diye bu projeyi gerçekleştirdiler. Proje 23 Eylül 27 Aralık arasında 1 milyon öğrencinin sinemaya gitmesini amaçlamıştır. İlimizde yaptığımız araştırmalara göre 3300 öğrencimiz bu tarihler arasında sinemaya gidecek. Emeği geçenlere teşekkür ederim, hepinize iyi seyirler diliyorum.” diye konuştu.
  

 

 


Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com