Vali Hamdi Bilge Aktaşİl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplandı


Tarih: 24-10-2017 21:44 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2050 Defa Görüntülendi

İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplandı

Çankırı İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplandı
Çankırı İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Devlet Su İşleri 52. Şube Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda Çankırı’nın içme suyu ve sulama suyu durumu hakkında istişare yapıldı.

Toplantıya Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Vali Yardımcısı Murat ERTEKİN, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR, DSİ 52. Şube Müdürü Serkan KAMAN, daire müdürleri ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan 52. Şube Müdürü Serkan KAMAN, Çankırı’daki göletler ve su durumu ile ilgili kurula bilgi verdi. KAMAN’ın konuşmasından sonra ilgili kurumlar tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Toplantı sonunda DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR kısa bir konuşma yaptı. DÜNDAR’ın ardından konuşan Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, “Türkiye genelinde en fazla su sıkıntısı çeken illerden biri Çankırı. Su sorunu ve diğer sorunlarda tüm birimler üzerine düşeni yapmalı. Bizler görevimizi yapmak zorundayız. Bu vicdani bir yüktür. Çankırı’da içme suyu, sulama suyu ve sanayi suyu sorunu ile su kirliliği problemi var. Bu problemlerin mazereti yok. Bu konular öncelikli konular. Her konudan önce su işi gelmeli. Su kadar önemli bir şey yoktur. Suya yapılan her türlü müdahaleyi önlemek gerekiyor. Bizler kamu olarak halkımızın suyunu korumak ve gelecek nesillere aktarmak zorundayız” diye konuştu.

Toplantının sonunda bir sonraki toplantının gündem maddeleri belirlenerek, toplu fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Vali Hamdi Bilge Aktaş

Vali Hamdi Bilge Aktaş 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com