Rektör Ayrancı’nın Çevirdiği Pedallar Merak  Konusu


Tarih: 19-10-2017 19:45 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2188 Defa Görüntülendi

Rektör Ayrancı’nın Çevirdiği Pedallar Merak Konusu

Rektör Ayrancı Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevirirken, Çankırı Hukuk ve Diş Hekimliği Fakültesinin açılması için çevirdiği pedalları merak ediyor
Çankırı Karatekin Üniversite Rektörü Hasan Ayrancı, bundan 4 ay önce yatığı açıklamada, İlimize Hukuk Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve İslami İlimler Fakültelerinin geleceği ile ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etmişti.

Rektör Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte 4.5 km pedal çevirdi.

Vatandaşlar 4,5  km pedal çeviren Rektör Ayrancı’nın 4 ayda bahsettiği faküller hakkında ne kadar pedal çevirdiğini merak ediyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklete Binin” etkinliğinde öğrencileri yalnız bırakmayan Rektör Ayrancı, 4,5 km’lik etapta pedal çevirdi.

Etkinliğe Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve yöneticilerin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Katılımcılar Uluyazı Kampüsü çevre yolunda toplam 4,5 km’lik etabı pedallayarak sağlıklı yaşam için bisiklete binmenin önemine vurgu yaptılar.

Etkinlik sonrası öğrencilere seslenen Prof. Dr. Hasan Ayrancı  “ Elbette düzenli olarak spor yapın ama bisiklete binmeyi de hayatınıza sokun. Gündelik yaşamda hayatımıza sokabileceğimiz en kolay spor dalı bisiklete binmektir. Bu alışkanlık Avrupa ülkelerinde çok yağındır. Biz üniversite yönetimi olarak kampüsümüze mutlaka bir bisiklet yolu inşa edeceğiz bunun için fiziki yapımız çok uygun değil ama bunun için tüm şartları zorlayacağız ve sizlere kampüste bisikletle dolaşma imkânı sağlayacağız” dedi

Not: Sayın Rektörüm. Yıllar önce bir büyüğümüz. “Çankırı emekliler şehri, insanlar buraya ölmeye geliyor” demişti.
Bu sözden benim anladığım” İnsanların olmayan mallarının mirası kavgaları ve yaşlı nüfusun sindirimi kolaylaştırması için diş ihtiyacı ortaya çıkıyor"Arşiv Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com