Çankırı Yaran Ekibi Emniyet Müdürünü Ziyareti Etti.


Tarih: 15-10-2017 13:37 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2210 Defa Görüntülendi

Çankırı Yaran Ekibi Emniyet Müdürünü Ziyareti Etti.

Oğuz Boyları Yaran Ekibi Heyeti Çankırı Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Sadettin Aksoy’a Hoş Geldin Ziyaretinde Bulundu
Ziyarette Çankırı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği başkanı ve büyükbaşağas Ali Deneci küçükbaşağası Hasan Çakmak, yaran reisi Turgut Özkan  ve Murat Oruç yönetim kurulu üyesi İsmail Gönen Yaren Ağa Katıldı.

Emniyet Müdürü Aksoy'a hoş geldiniz diyerek söze başlayan Ali Deneci Başağa bir süre sohbet ettikten sonra Hasan Çakmak Başağa Yaran Kültürü hakkında detaylı bilgi verdi
. Emniyet Müdürü Aksoy da Kendisinin Bu yörenin çocuğu olduğunu bu tür tarihten gelen geleneksel kültürlerimizi yaşatmak için elimizden gelen gayretleri göstermeliyiz bu bağlamda Yaran Kültürünü yaşattığınız için teşekkür ederim dedi. Başağalar da Müdür Aksoy u Yaran Ocaklarına davet ettiler. Ziyaretin sonunda Yaran   Poşusu, Yaran Bohçası ve el işlemeli Kuran-ı Kerim kapı hediye ederek tekrar Yaranlar Diyarı Çankırı ya hoş geldiniz dediler.

Mutlaka Yaran Ocaklarına katılacağını belirten Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Hep birlikte günün anısına fotoğraf çekinildikten sonra ziyareti sona erdi.


 


Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com