haber18 
Çankrı'da İHL kuruluş haftası programı düzenlendi


Tarih: 11-10-2017 13:04 STK Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 872 Defa Görüntülendi

Çankrı'da İHL kuruluş haftası programı düzenlendi


Çankırı ÖNDER İl Başkanlığı ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinin ortaklaşa düzenlediği; İmam Hatip okullarının kuruluşunun 66.  yıl dönümü programını Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi  konferans salonunda, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Başkan Murat Babayusuf"
1913 yılında "Eimmeti ve Huteba" adıyla açılan okullar, İmam Hatiplerin ilk tohumu olmuştur. Cumhuriyet ilan edildikten sonra önceleri değişik nedenlerle açılmayan bu okullar özellikle din görevlisi ihtiyacı ortaya çıkınca değişik isimler altında az sayıda açılmıştır. Nihayet 1951 yılında Milletin Adamı Merhum Adnan Menderesin çabalarıyla İmam Hatip Okulları adıyla kurulan bu okullar Celalettin ÖKTEN gibi ulu çınarların büyük gayretiyle filizlenmiş ve her türlü engellemelere ve ara dönemlere rağmen Milletimizin imanı ve desteğiyle günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bu vesile ile İmam Hatiplerin kuruluşunda emeği geçen tüm  siyasetçilerimizi, bürokratlarımızı, idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımızı şükran ve minnetle anıyoruz. Merhumlara Rabbimizden rahmet sağlara hayırlı ve bereketli uzun ömürler diliyoruz.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinin ve İmam Hatiplerimizin çatı kuruluşu ÖNDER olarak ortaklaşa düzenlediğimiz programa ÖNDER Çankırı yönetimi ve Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yöneticileri tam kadro katılım sağladılar. Bu nezaketlerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.


Okul İdaremize, Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve Programımıza teşrif eden tüm katılımcılara şükranlarımızı sunuyoruz. 10 Muharrem Aşure Günü tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisiyle....."

Program akabinde "Aşure Günü" nedeniyle; öğrencilere, misafirlere ve kardeş okul Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Lisesi öğrencilerine , aşure ikramında bulunuldu.
 


 

 

 


ANA SAYFA
  18, haber18, Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

ÇANKIRI, HABER, 18