Çankrı'da İHL kuruluş haftası programı düzenlendi


Tarih: 11-10-2017 13:04 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1864 Defa Görüntülendi


Çankrı'da İHL kuruluş haftası programı düzenlendi


Çankırı'da İmam Hatip okullarının kuruluşunun 66. yıl dönümü programını yapıldı


Çankırı ÖNDER İl Başkanlığı ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinin ortaklaşa düzenlediği; İmam Hatip okullarının kuruluşunun 66.  yıl dönümü programını Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi  konferans salonunda, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Başkan Murat Babayusuf"
1913 yılında "Eimmeti ve Huteba" adıyla açılan okullar, İmam Hatiplerin ilk tohumu olmuştur. Cumhuriyet ilan edildikten sonra önceleri değişik nedenlerle açılmayan bu okullar özellikle din görevlisi ihtiyacı ortaya çıkınca değişik isimler altında az sayıda açılmıştır. Nihayet 1951 yılında Milletin Adamı Merhum Adnan Menderesin çabalarıyla İmam Hatip Okulları adıyla kurulan bu okullar Celalettin ÖKTEN gibi ulu çınarların büyük gayretiyle filizlenmiş ve her türlü engellemelere ve ara dönemlere rağmen Milletimizin imanı ve desteğiyle günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bu vesile ile İmam Hatiplerin kuruluşunda emeği geçen tüm  siyasetçilerimizi, bürokratlarımızı, idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımızı şükran ve minnetle anıyoruz. Merhumlara Rabbimizden rahmet sağlara hayırlı ve bereketli uzun ömürler diliyoruz.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinin ve İmam Hatiplerimizin çatı kuruluşu ÖNDER olarak ortaklaşa düzenlediğimiz programa ÖNDER Çankırı yönetimi ve Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yöneticileri tam kadro katılım sağladılar. Bu nezaketlerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.


Okul İdaremize, Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve Programımıza teşrif eden tüm katılımcılara şükranlarımızı sunuyoruz. 10 Muharrem Aşure Günü tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisiyle....."

Program akabinde "Aşure Günü" nedeniyle; öğrencilere, misafirlere ve kardeş okul Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Lisesi öğrencilerine , aşure ikramında bulunuldu.
 


 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 11:17 - Çankırı haberleri