Çankırı’da  İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı


Tarih: 09-10-2017 13:42 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1159 Defa Görüntülendi

Çankırı’da İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı

Çankırı İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı
Çankırı İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı 21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan “ İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı” 04 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 14:30’da Valilik Birlik Salonunda Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER’ in başkanlığında kurum müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI yaptı. Yaygın eğitimin önemi ve gerekliliğine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ,ilimizde kurs çeşitliliğinin artırılması ve istihdama katılım oranlarının  için daha fazla işbirliği yapılması gerektiğini vurguladı. 01 Eylül 2016 tarihinden 01 Eylül 2017  tarihine kadar ilimiz genelinde Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Genel Kurslar, Mesleki Kurslar, Okuma Yazma Kursları,  il genelinde açılan kurslar, “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında ve ortaöğretim mezunlarına yönelik açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Ömer ULUCAN  sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennilerini dinleyerek, bir sonraki toplantıya bu öneriler ışığında hazırlanılmasını ifade etti. Toplantı iyi dilek ve temennilerle bitirildi.
 


 


 Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com