0


Tarih: 21-03-2016 17:36 cerkes Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 11518 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Çerkeş İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale


Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı´nın Şehitlik Anıtına çelenklerinin sunulmasıyla birlikte anma günü etkinlikleri başladı. Etkinliklere Kaymakamı Cengiz Ünsal, İlçe Jandarma Komutanı Murat Ataseven, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belediye Başkanı Ramazan YARIM, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özkavak, daire amirleri, şehit yakınları, gazilerimiz, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın yapılmasıyla birlikte İlçe Müftüsü İsmail Şahin tarafından tüm şehitlerimiz için dualar okunarak mezarlarına karanfiller bırakıldı.

Saat 10:00’da 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ‘’18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’’ konulu serginin açılışı yapıldı. Eserleri Kaymakam  Ünsal eserler hakkında bilgiler aldı.

Saat 14:00´da İlçemiz okulları tarafından hazırlanan program Çerkeş Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirildi. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapıldı. Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan sinevizyon ve oratoryo gösterisi, şiir ve türkülerin seslendirilmesinden sonra 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Cengiz Ünsal, İlçe Jandarma Komutanı Murat Ataseven ve Belediye Başkanı Hasan Sopacı´nın ödüllerini vermeleriyle program sona erdi.

İlçe Kaymakamı Cengiz Ünsal programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek  ´´Çanakkale Zaferi’nin 101’nci yıldönümünü kutluyor, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk Milleti’nin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de sonsuz şükranlarımı sunuyorum´´ dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 19-08-2018 22:57 - Çankırı haberleri