Akbaşoğlu: Çankırı'da O Yolda Çalışmalar Başladı


Tarih: 28-09-2017 23:00 Siyaset Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 5879 Defa Görüntülendi

Akbaşoğlu: Çankırı'da O Yolda Çalışmalar Başladı


Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı’nın kronik sorunlarını çözmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde 50 yıldır hayal olan Kızlar yolu barajının yer teslimi  yapıldığını müjdelemişti.
Milletvekili Akbaşoğlu, son olarakta Korgun Kurşunlu yolunun yer teslimi yapıldığını ve çalışmaların başladığını müjdeledi.
Kurşunlu Korgun yolu tamamlanması ile birlikte o yolu kullananları sayısı artacak.
Yolun yapısı , tehlike oranı ve zaman kaybı nedeni ile o yolu kullanmak zorunda olan çok sayıda sürüdü E80 kullanarak gidiş dönüşte 80 km fazla yol gitmek zorunda kalmaktalar.
Bütün bunlara rağmen yolu kullananların sayısı oldukça fazla.  
Bu yolu Kurşunlu , Atkaracalar, Bayramören Çerkeş hemşehrilerimizin yanı sıra Karabük ,Bartın ve İstanbul istikametine gidenler kullanmak isteseler de bir çok sürücü E80 kullanarak zaman ve yakıt kaybına uğramaktalar.
Çankırı Milletvekili Av.Muhammet Emin Akbaşoğlu” Şuanda yer teslimi yapıldı. Müteahhit firma çalışmalara başladı.
Yaklaşık maliyeti: 155 milyar TL civarında. Yolun tamamlaması ile bu yol sağlanan tasarrufla kısa sürede kendini amorti edecek.  
Proje uzunluğu yaklaşık 29 km. Mevcut yol genişletilecek genişliği 12 metreye çıkarılacak. Ayrıca keskin virajlar sanat yapıları ve 4 adet köprüler düzelecek. Birkaç kilo metrede kısalacak.
Yol 2019 yılının sonrana doğru tamlanmış olacak. “dedi

Yolum Şimdiki Halinin Tamamını Görmek İçin Video İzleyiniz
 
Fotoğraflar


 
 Etiketler:

 
ANA SAYFA

  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com