haber18 - Çankırı haberleriKaratekin Üniversitesinden Dil Öğretme Atağı

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 19-09-2017 14:10 Haber18 Gündem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1802 Defa okundu

Karatekin Üniversitesinden Dil Öğretme Atağı


Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası Dil Öğrenme Merkezi 2017-2018 Öğretim Dönemi Hazırlıklarını Tamamlayarak Kayıtlarına Başladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde 2011 yılından beri hizmet vermekte olan Uluslararası Dil Öğrenme Merkezi bu sürede çok sayıda öğrenci yetiştiren kurs, kalite ve fiyatındaki ekonomikliği ile emsalleri ile rekabet edebilecek ölçülerde marka oldu.

4’ü yabancı uyruklu 7 Türk olmak üzere 11 İngilizce okutmanının görev yaptığı Uluslararası Dil Öğrenme Merkezinde,  ilköğretim 2. sınıftan başlamak üzere 7’den 70 ‘e her yaş ve her meslek, eğitim grubuna hitap ediyor.

Merkez Müdürü Okutman Hakan Baykal, Müdür Yardımcısı Okutman Duran Gökçe düzenledikleri basın toplantısında kursun çalışmaları, sınıflar hakkında bilgi verip; ders verilen dil labaratuvarlarını gezdirdiler

Üniversite – kent kaynaşmasını ilke edinen kursta yaklaşık 350-400 kişiye hafta içi öğle ve akşam, hafta sonu sabah ve öğleden sonra olmak üzere haftada 5 saat, ayda 20 saat İngilizce kursu verilmekte.   Kurs ücreti 120 TL.

Türkçe Hazırlık Sınıfı ile yabancı öğrencilere Türkçe öğreten dil merkezinde, Temel, Orta ve Yüksek olmak üzere 3 seviyede 4’er kurdan oluşuyor.  Kursu tamamlayanlara diploma verilen kursta dersler yabancı öğretmenler yanında Türk öğretmenler tarafından da veriliyor.

İlimizin faaliyet gösteren ve dış ülkeler ile temas halindeki fabrikaların gözdesi olan kursta bu yıl İspanyolca kurs verilmesi de planlanıyor.

Dil Merkezine alınan Okutmanların rastgele değil YÖK ‘ün aradığı şartları taşıyan ve deneyimli kişiler arasından seçildikleri belirtildi.

Bir ay önce şehrimize gelen 4 yabancı uyruklu okutman şehrimize uyum içinde günlerini geçiriyor. Çankırı’da olmaktan mutlu olduklarını ifade eden okutmanlar gazetecilerin sorularını cevaplarken öğrenebildikleri kadar Türkçe kelimeleri de kullandılar.

Uluslararası Dil Öğrenme Merkezi Kurs kayıtları 29 Eylül tarihine kadar devam edecek.

 

Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Cumhuriyet Mah. Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk Sok. No:12 Kat:6

Tel: 213 18 98 -213 18 01

udom.karatekin.edu.tr

ANA SAYFAANA SAYFA
   - Çankırı Haberleri  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18