Eğitim Güvenliği Toplantısı Yapıldı


Tarih: 08-09-2017 16:47 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2564 Defa Görüntülendi

Eğitim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Vali Hamdi Bilge Aktaş Başkanlığında Eğitim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
ÇANKIRI – Haber18
Çankırı'da 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Eğitim Güvenliği toplantısı 08 Eylül 2017 tarihinde
 Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Muazzez Servet Amaratoğlu Ortaokulu toplantı salonunda yapılan toplantıya;Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Belediye Başkan Vekili Hasan ÖZTÜRK, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Hasan YILDIZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ile Okul Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, STK temsilcileri, Okul Aile Birliği Başkanları ve diğer görevliler katıldı.

Eğitim Güvenliği toplantısı, açılış yapıldıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Sinan ÖZLÜ tarafından Eğitim, İş Güvenliği ve 2016-2017 yılları içerisinde yapılan işler ve projeler hakkında ayrıntılı sunum yapıldı.

Vali Aktaş konuşmasında, “ Öncelikle tüm katılımcılara teşekkür ederek, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Çocuklarımızın hem bilgi hem de ahlaki yönden güçlü olmaları lazım, çocuklarımızın eğitim ve öğretim dışındaki süreçleri de önemlidir. Çocuklarımızın iyi bir şekilde bilgilendirilmesi ve daha önemlisi iyi bir insan olmaları için tüm çalışmalar yapılmalıdır. Okullarımızdaki risk grupları, çocuklarımızın güvenliği, internet bağımlılığı, kötü alışkanlıkları ile ilgili Belediye, Emniyet ve Jandarma ile birlikte çalışmamız gerekiyor. Okul çevrelerindeki seyyar satıcılar ile ilgili okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları, cami imamlarımız ile yan yana gelerek toplantılar yapabilirler. Servis ve yol denetimleri Emniyet, Jandarma ve diğer görevliler ile birlikte yapılmalıdır. Şoförlerimize özel eğitim verilmeli, servis işini alan kişilerin aracı kullanmaları gerekmektedir. Okullarımızda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusunda eylem planı kapsamında Yeşilay ile birlikte çalışmalar yapılmalı, okul servisleri, yol ve şoförlerin denetimleri, eğitimleri, okulların kamera sistemleri ile güvenlik sorunlarının giderilmesi, okul giriş ve çıkışlarında gerekli önlemlerin ivedilikle alınması gerekmektedir.” Dedi.
Toplantıya katılan daire Amirlerinin konuşmaları ve katılımcıların sorularının ilgililer tarafından cevaplandırılmasından sonra Eğitim Güvenliği toplantısı sona erdi.


 

 

 

 

 

 


Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com