haber18 - Çankırı haberleriZafer Bayramı Çankırı’da Kutlandı

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 30-08-2017 13:20 Haber18 Gündem Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2370 Defa okundu

Zafer Bayramı Çankırı’da Kutlandı


30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü kutlama programı gerçekleştirildi. Programa Vali Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı Albay Oğuz Çiçek, Belediye Başkan Vekili Canay Ulucan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Yıldırım, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner ve Zeki Karaca, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy,  Daire Amirleri, STK Temsilcileri, Askeri Erkan, Kamu Personeli ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programı saat 09.00’da Anıt Alanına çelenklerin sunulması ile başladı.    Vali Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenginin konulması sonrası Program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesi ile devam etti

Anıt alanından sonra Valimi Hamdi Bilge Aktaş, Makamında tebrikleri kabul etti. Tebriklerin kabulünden sonra Belediye Meydanında Zafer Bayramı kotlamalarına devam edildi. Belediye Meydanında ilk olarak Vali Hamdi Bilge Aktaş, yanında Garnizon Komutanı ve Belediye Başkan Vekili ile birlikte selamlama yaparak halkın bayramını kutladı. Üsteğmen Rıza Altınok tarafından Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramının 95.yıl dönümü münasebetiyle yayınlamış olduğu mesaj okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Üsteğmen Rıza Altınok tarafından yapıldı. Daha sonra İsmet İnönü Orta okul öğrencisi Batuhan Yeniköse, Bayrak şiirini okudu. Ardından, Askerlerin ve Gazilerin tören geçişinden sonra kutlama programı sona erdi.

Tören sonrasında Vali Hamdi Bilge Aktaş programda görev alanları kutladı.
Bayrak şiirini Okuyan Batuhan Köse’yi tebrik etti. Espri yaparak “ancak böyle güzel ben okuya bilridim”dedi

Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANA SAYFAANA SAYFA
   - Çankırı Haberleri  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18