haber18 - Çankırı haberleriAtatürk’ün Çankırı’ya gelişinin 92. yılı kutlandı

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 23-08-2017 11:55 Haber18 Gündem Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2324 Defa okundu

Atatürk’ün Çankırı’ya gelişinin 92. yılı kutlandı


Atatürk Anıtı alanında gerçekleştirilen törende Atatürk’ün Çankırı’da yaptığı konuşma da okundu.

Kutlamaya Çankırı Vali Vekili Zeki Karaca, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz Çiçek, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalarda genç sporcular Vali Vekili Zeki Karaca’ya Türk Bayrağı takdim etti. Belediye Başkanı İrfan Dinç’in çelenk sunumunun ardından Atatürk’ün Çankırı halkına hitaben yaptığı konuşma okundu.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in kısa konuşmasından sonra protokol mensupları, Atatürk’ün Çankırı’da kaldığı Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki odayı ziyaret ettiler. Burada Çankırı Vali Vekili Zeki Karaca, hatıra defterini imzaladı. Katılımcılar etkinlikler sonunda Ulu Önder’in Çankırı’daki günlerini anlatan fotoğraf sergisini gezdi.

Video Görüntüleri


Fotoğraflar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 

ANA SAYFAANA SAYFA
   - Çankırı Haberleri  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18