Çankırı Valisi Aktaş:  Delikanlı Adam Kan Verir


Tarih: 18-08-2017 11:11 Valilik Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 2484 Defa Görüntülendi

Çankırı Valisi Aktaş: Delikanlı Adam Kan Verir


Çankırı Valiliği önüne gelen Kızılay Kan Merkezi ekipleri burada kan bağışında bulunan vatandaşlardan kan aldı. Kampanyaya özellikle kamu kurum ve kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.

Kampanyayı düzenleyen Vali Aktaş’da kan verdi.  Vali Aktaş: Deli kanlı olan, kan verir,  Kan vermek sadakadır sözlerini  kullandı.

Yetkililer Çankırı’da düzenlenen Kampanyalarda bu güne kadar en fazla 130 ünite kan alındığını ifade ederlerken , Çankırı Valiliği önünde düzenlenen kampanyada 1.5 saatte 35 ünite kan toplandı.

BU gün ki kampanyada  toplanan kan sayısının 130 geçeceği tahmin ediliyor.

Süre:00:09 – 01:09 Vali Hamdi Bilge Aktaş” Delikanlı olan kan verir. Delikanlılığın bay bayan ayrımı olmaz. Delikanlılık bir yürektir. Kanımızı vereceğiz.  Niye Kanı mızı veriyoruz?
Ben çok verdim her fırsatta veriyorum.  Kampanyalar da yapıyorum. Çünkü bir kan verdiğinizde ki…
Sağlıklı her insan kan verebilir. Kimin sağlıklı olduğuna da kendisi karar veremez.  İnsanlar kan vermekten korktuğu için  “benim oram ağrıyor. Yok benim tansiyonum var” gibi bahaneler üretiyor.
Gelir Kızılay Merkezine  müracaatını yapar.  Oradaki arkadaşlar muayenesini yaparlar.  Uygun değilse almazlar. Burada kimsenin kanını gasp etmiyorlar. Bir kan verdiğimiz de üç kişiye dokunmuş oluyoruz.
Belki de üç kişiden birini kurtarmış oluyoruz. Onun için her fırsatta hemşehrilerimizden kan vermelerini isterim.
Çok hayırlı bir iştir. En güzel sevaptır. En güzel sadakadır. Bundan daha güzeli de yoktur.Bunu da idia ile söylüyorum.”

Süre:01:38 – 01:57 Vatandaş” Toplumsal farkındalık amacı ile Valiliğimizin başlatmış biz dedestek olmak amacı ile geldik. Daha önce kan verdim . Ama uzun zaman oldu.
Hepimizin kana ihtiyacı olabilir. Özellikle böyle kampanyaları beklemeyip, diğer zamanlarda da kan verme konusunda duyarlı olmalarını istiyorum.
 
Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar 

 

 

 

 Etiketler:

 
ANA SAYFA

  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com