haber18Çankırı Valisi Aktaş:  Delikanlı Adam Kan Verir

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 18-08-2017 11:11 Haber18 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2213 Defa okundu

Çankırı Valisi Aktaş: Delikanlı Adam Kan Verir


Çankırı Valiliği önüne gelen Kızılay Kan Merkezi ekipleri burada kan bağışında bulunan vatandaşlardan kan aldı. Kampanyaya özellikle kamu kurum ve kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.

Kampanyayı düzenleyen Vali Aktaş’da kan verdi.  Vali Aktaş: Deli kanlı olan, kan verir,  Kan vermek sadakadır sözlerini  kullandı.

Yetkililer Çankırı’da düzenlenen Kampanyalarda bu güne kadar en fazla 130 ünite kan alındığını ifade ederlerken , Çankırı Valiliği önünde düzenlenen kampanyada 1.5 saatte 35 ünite kan toplandı.

BU gün ki kampanyada  toplanan kan sayısının 130 geçeceği tahmin ediliyor.

Süre:00:09 – 01:09 Vali Hamdi Bilge Aktaş” Delikanlı olan kan verir. Delikanlılığın bay bayan ayrımı olmaz. Delikanlılık bir yürektir. Kanımızı vereceğiz.  Niye Kanı mızı veriyoruz?
Ben çok verdim her fırsatta veriyorum.  Kampanyalar da yapıyorum. Çünkü bir kan verdiğinizde ki…
Sağlıklı her insan kan verebilir. Kimin sağlıklı olduğuna da kendisi karar veremez.  İnsanlar kan vermekten korktuğu için  “benim oram ağrıyor. Yok benim tansiyonum var” gibi bahaneler üretiyor.
Gelir Kızılay Merkezine  müracaatını yapar.  Oradaki arkadaşlar muayenesini yaparlar.  Uygun değilse almazlar. Burada kimsenin kanını gasp etmiyorlar. Bir kan verdiğimiz de üç kişiye dokunmuş oluyoruz.
Belki de üç kişiden birini kurtarmış oluyoruz. Onun için her fırsatta hemşehrilerimizden kan vermelerini isterim.
Çok hayırlı bir iştir. En güzel sevaptır. En güzel sadakadır. Bundan daha güzeli de yoktur.Bunu da idia ile söylüyorum.”

Süre:01:38 – 01:57 Vatandaş” Toplumsal farkındalık amacı ile Valiliğimizin başlatmış biz dedestek olmak amacı ile geldik. Daha önce kan verdim . Ama uzun zaman oldu.
Hepimizin kana ihtiyacı olabilir. Özellikle böyle kampanyaları beklemeyip, diğer zamanlarda da kan verme konusunda duyarlı olmalarını istiyorum.
 
Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar 

 

 

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
  haber18 - Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18