Çankırı’da masa başı tatbikatı gerçekleştirildi


Tarih: 17-08-2017 17:58 Valilik Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1542 Defa Görüntülendi

Çankırı’da masa başı tatbikatı gerçekleştirildi


Çankırı’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Yerel Düzey Barınma Hizmet Grubu Operasyon Planı kapsamında olası bir afette kurulacak olan barınma alanlarında görevlendirilen personellerle masa başı tatbikatı yapıldı.

Tatbikata Vali Hamdi Bilge Aktaş, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İl Jandarma Komutanı Murat Bozkurt, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait Korkutata ile Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyeleri olan kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

Karatekin Üniversitesi Senato ve Konferans Salonlarında, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait Korkutata'nın konuşmasıyla başlayan tatbikatta, Çankırı’da afet ve acil durumlarda barınma ihtiyacının karşılanabilmesi için yapılan hazırlıklardan da bahsedildi.

Korkutata’nın açıklamalarının ardından söz alan Vali Hamdi Bilge Aktaş, ülkemizde afet deyince akla depremin geldiğini ifade ederek, ülke olarak afetle iç içe olduğumuzu ve dünya var olduğu sürece de afetle iç içe olacağımızı kaydetti. “Afetle birlikte yaşamayı öğrenmek zorundayız” diyen Aktaş, “Afetle mücadeleyi tüm halkımızla koordinasyon halinde yürütmeliyiz. Ayrıca binalarımız da afetlere hazırlıklı olmalı. Kamu binaları ve diğer binaların depreme dayanıklı ve güçlü olması gerekiyor. AFAD bu konularda daha ciddi ve koordineli çalışmalar yapmalı.” şeklinde konuştu.

Vali Aktaş’ın konuşmasının ardından TAMP İl Koordinatörü Abdullah Özçelik tarafından afet yönetiminde kullanılmak üzere AFAD tarafından geliştirilen Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) hakkında bilgilendirme yapıldı. Çankırı'daki tüm kurumların ve STK'ların bu sisteme dahil edildiği ve afet anında koordinasyonun AYDES ile sağlanacağı belirtildi.

 

 

 
  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com