vali hamdi bilge aktaş, rektör hasan ayrancı, çankırıÇankırı’da masa başı tatbikatı gerçekleştirildi


Tarih: 17-08-2017 17:58 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1984 Defa Görüntülendi

Çankırı’da masa başı tatbikatı gerçekleştirildi

Çankırı''da olası bir afette kurulacak olan barınma alanlarında görevlendirilen personellerle masa başı tatbikatı yapıldı

Çankırı’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Yerel Düzey Barınma Hizmet Grubu Operasyon Planı kapsamında olası bir afette kurulacak olan barınma alanlarında görevlendirilen personellerle masa başı tatbikatı yapıldı.

Tatbikata Vali Hamdi Bilge Aktaş, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İl Jandarma Komutanı Murat Bozkurt, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait Korkutata ile Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyeleri olan kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

Karatekin Üniversitesi Senato ve Konferans Salonlarında, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait Korkutata'nın konuşmasıyla başlayan tatbikatta, Çankırı’da afet ve acil durumlarda barınma ihtiyacının karşılanabilmesi için yapılan hazırlıklardan da bahsedildi.

Korkutata’nın açıklamalarının ardından söz alan Vali Hamdi Bilge Aktaş, ülkemizde afet deyince akla depremin geldiğini ifade ederek, ülke olarak afetle iç içe olduğumuzu ve dünya var olduğu sürece de afetle iç içe olacağımızı kaydetti. “Afetle birlikte yaşamayı öğrenmek zorundayız” diyen Aktaş, “Afetle mücadeleyi tüm halkımızla koordinasyon halinde yürütmeliyiz. Ayrıca binalarımız da afetlere hazırlıklı olmalı. Kamu binaları ve diğer binaların depreme dayanıklı ve güçlü olması gerekiyor. AFAD bu konularda daha ciddi ve koordineli çalışmalar yapmalı.” şeklinde konuştu.

Vali Aktaş’ın konuşmasının ardından TAMP İl Koordinatörü Abdullah Özçelik tarafından afet yönetiminde kullanılmak üzere AFAD tarafından geliştirilen Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) hakkında bilgilendirme yapıldı. Çankırı'daki tüm kurumların ve STK'ların bu sisteme dahil edildiği ve afet anında koordinasyonun AYDES ile sağlanacağı belirtildi.

 

 

 


Etiketler:

vali hamdi bilge aktaş, rektör hasan ayrancı, çankırı

vali hamdi bilge aktaş, rektör hasan ayrancı, çankırı
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com