0


Tarih: 18-03-2016 22:10 yaprakli Haberleri Muhabir: Hüseyin Durmaz  Bu haber: 5623 Defa Görüntülendi

0

Yapraklı'da Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anıldı
              Bir asır sonra 101. yıl dönümünde Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitleri anma günü Yapraklı‘da her yıl olduğu gibi bu yılda manevi bir atmosfer altında yapıldı.

              Yapraklı Kaymakamlığı ve Yapraklı Müftülüğünce organize edilen sabah namazı buluşması ile başlayan günde Çarşı camiinde bütün cemaat bir araya geldi. namzın ardından okunan Yasin-i Şerif ve ilahiler ile yapılan dualar günün anlamına bambaşka bir önem kazandırdı. namaz sonrası cemaat hep birlikte kahvaltı ederek güne başladılar.

             Ardından, Belediye meydanında Yapraklı Kaymakamı Yakup Ömeroğlu tarafından Atatürk anıtına çelenk koyarak başlayan törenler Yapraklı Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda devam etti. Yapraklı İlkokulu ve Orta okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu program katılımcılar tarafından yoğun bir ilgiyle izlenirken dugulu anların yaşandığı görüldü.

             Programın ardından "İstiklal Marşı"nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Yakupoğlu tarafından ödülleri takdim edildi.

Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com