haber18 - Çankırı haberleriYaranlardan Başsavcıya Hoş Geldin Ziyareti

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 11-08-2017 08:05 Haber18 STK Haberleri Muhabir: Turgut Özkan  Bu haber: 1639 Defa okundu

Yaranlardan Başsavcıya Hoş Geldin Ziyareti


Oğuz Boyları Yaran Ekibi Heyeti Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak’a Hoş Geldin Ziyaretinde Bulundu.

Çankırı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başağaları ile birlikte Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Mustafa Çakmak’ Hoş Geldin Ziyaretinde Bulundular.

Ziyarette Recep Deneci, Ali Deneci, Hasan Çakmak Başağalar, Murat Oruç, Turgut Özkan Reisler ile yönetim kurulu üyesi İsmail Gönen Yaren Ağa Katıldı.

Başsavcı Çakmak’a hoş geldiniz diyerek söze başlayan Recep Deneci başağa Yaran Kültürü hakkında detaylı bilgi verirken, Başsavcı Mustafa Çakmak Recep Başağa’dan özellikle yaran mahkemesi hakkında bilgi istedi. Gerekli bilgilendirmenin ardından Başsavcı Çakmak bu tür kendimize has kültür ve geleneklerimize sahip çıkarak yaşatılmasının önemine değinerek başkalarından aldığımız kültürler döngüden öteye gidemez dedi. Kendisinin Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı iken Damal ilçesine has el yapımı bez bebeklerin yapımı ile ilgili ceza tevkif evlerinde kurslar açtıklarını belirtti.

Oğuz Boyları Yaran Ekibi heyeti Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak’a Yaran Poşusu, Yaran Bohçası ve el işlemeli Kuran-ı Kerim kapı hediye ederek tekrar Yaranlar Diyarı Çankırı ya hoş geldiniz dediler.

Mutlaka Yaran Ocaklarına katılacağını belirten Cumhuriyet Başsavcısı Çakmak ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Hep birlikte günün anısına fotoğraf çekinildikten sonra ziyareti sona erdi.ANA SAYFAANA SAYFA
   - Çankırı Haberleri  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18