Çankırı Kalesine Övgü Dolu Sözler.LAKİN


Tarih: 02-08-2017 16:26 Belediye Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 4068 Defa Görüntülendi

Çankırı Kalesine Övgü Dolu Sözler.LAKİN


Çankırı’nın tarihi ve turistlik yerlerinin başında gelen Çankırı kalesi, ziyarete gelenlerden tam not alıyor. Ancak Sivri sinekleri saymaz isek..

Gerek Çankırılılar gerekse şehir dışından gelen çok sayıda vatandaş günün her saatinde kaleye çıkarak, gerek serinlemek gerekse orada kahvaltı yada piknik yaparak Çankırı manzarası seyretme imkanı buluyor.
 Uzun süre Çankırı’yı görmeyenler ilimize kuşbakışı baktıklarında Çankırı iyi gelişmiş büyümüş diyerek ilimize övgüler yağdırıyor.

Komşu ilden ilimize gelen konuklar yanımızdan geçerken,” Bizim oradaki kaleden çok daha güzel. Ağaçlar var oturacak yerler var. Burası oradan çok çok iyi” diyerek aralarında konuşuyorlar.

Ayrıca yeni evlenen çiftler hatta uzaktaki tanıdıklarına burayı göstermek isteyenler gerek kale içerisi gerekse Çankırı Manzaralı fotoğraflar çektiriyorlar.

Ayrıca yıllar önce helan var diyerek kapanan alternatif yolda adeta otoban gibi güzel olmuş İnsanlar mezarlık içinden geçmeden rahatça kaleyi ziyaret edebiliyorlar.

ANCAK: Kaleye terlik ve çorapsız çıkarsanız yada kısa kollu ile çıkarsanız vay halinize. Gerçi bunlarda fark etmiyor. Yok mu o sivri sinekler, sadece teninizde açık bir yer görsünler yeter hemen oraya konarak görevlerini yerini getiriyorlar.
Kaleden indiğinizde hele güzel ve yakışıklı iseniz kesin aynaya bakmayın.

Yetkililer ne tedvir alır bilemeyiz ancak en azından rüzgarda çıkarsanız sivri sineklerin gazabına uğramazsınız.
 


 

 

 

 

 

 Etiketler:

 
ANA SAYFA

  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com