haber18Çankırı Kalesine Övgü Dolu Sözler.LAKİN

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 02-08-2017 16:26 Haber18 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3670 Defa okundu

Çankırı Kalesine Övgü Dolu Sözler.LAKİN


Çankırı’nın tarihi ve turistlik yerlerinin başında gelen Çankırı kalesi, ziyarete gelenlerden tam not alıyor. Ancak Sivri sinekleri saymaz isek..

Gerek Çankırılılar gerekse şehir dışından gelen çok sayıda vatandaş günün her saatinde kaleye çıkarak, gerek serinlemek gerekse orada kahvaltı yada piknik yaparak Çankırı manzarası seyretme imkanı buluyor.
 Uzun süre Çankırı’yı görmeyenler ilimize kuşbakışı baktıklarında Çankırı iyi gelişmiş büyümüş diyerek ilimize övgüler yağdırıyor.

Komşu ilden ilimize gelen konuklar yanımızdan geçerken,” Bizim oradaki kaleden çok daha güzel. Ağaçlar var oturacak yerler var. Burası oradan çok çok iyi” diyerek aralarında konuşuyorlar.

Ayrıca yeni evlenen çiftler hatta uzaktaki tanıdıklarına burayı göstermek isteyenler gerek kale içerisi gerekse Çankırı Manzaralı fotoğraflar çektiriyorlar.

Ayrıca yıllar önce helan var diyerek kapanan alternatif yolda adeta otoban gibi güzel olmuş İnsanlar mezarlık içinden geçmeden rahatça kaleyi ziyaret edebiliyorlar.

ANCAK: Kaleye terlik ve çorapsız çıkarsanız yada kısa kollu ile çıkarsanız vay halinize. Gerçi bunlarda fark etmiyor. Yok mu o sivri sinekler, sadece teninizde açık bir yer görsünler yeter hemen oraya konarak görevlerini yerini getiriyorlar.
Kaleden indiğinizde hele güzel ve yakışıklı iseniz kesin aynaya bakmayın.

Yetkililer ne tedvir alır bilemeyiz ancak en azından rüzgarda çıkarsanız sivri sineklerin gazabına uğramazsınız.
 


 

 

 

 

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
  haber18 - Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18