Çankırı''lı Köylü 70 Yıl İnanmadı. Şimdi Temelini Atacak


Tarih: 28-07-2017 10:07 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 8312 Defa Görüntülendi


Çankırı''lı Köylü 70 Yıl İnanmadı. Şimdi Temelini Atacak


Çankırı''lı Köylü Mehmet Amca 70 Yıldır İnanamadığı , 400 Milyonluk Yatırımın Temelini Atacak


400 Milyonluk Barajın Temelini Bu Köylü Atacak
Video Görüntüleri


Çankırı Milletvekili Av.Muhammet Emin  Akbaşoğlu’nun Mayıs ayı sonunda ihalesi yapılacak diye kendisine müjde verdiği Mehmet Amcayı temel atma törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu bizzat  davet etti.                       
 Akbaşoğlu, Milletvekili seçildiğinden itibaren, 70 yıldır hep söylenen ancak bugüne kadar bir türlü gerçekleşmeyen Kızlar Yolu barajının hayata geçirilmesi için kolları sıvayıp yoğun çaba sarfetmişti. Yöre halkının 70 yıldır beklediği ve halkın  artık olmaz gözüyle baktığı Kızlar Yolu Barajının sıkı bir takiple önce 2017 Yatırım Programına alınmasına sonra da 31 Mayıs 2017'de ihale edilmesine vesile olmuştu.
Mayıs ayı başında barajın yapılacağı Köpürlü köyü bölgesinde  incelemelerde  bulunan Milletvekili Av.M. Emin Akbaşoğlu, baraj bölgesinde karşılaştığı köylü Mehmet Amcayla sohbet ederken:
Köylümüz “Ben bu barajın yapılacağına inanmıyorum. 7 yaşındaydım çocuktum döl güdüyordum.  O zaman sizin gibi kelli felli adamlar geldi. Taşı oyup üzerine kurşun döktüler.Ben de arkadaşlara sordum ne yapıyorlar dediğimde su ölçülecekmiş buraya baraj yapılacakmış dediler 70 yıl önce.BEN  YİNE YAPILACAĞINA İNANMIYORUM“ demişti.
Milletvekili Akbaşoğlu  da Mayıs sonunda barajın ihalesinin yapılacağı müjdesini vermişti.
İşte o köylü Mehmet Amca geçtiğimiz gün Çankırı’ya temel atma törenine gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile bir araya geldi.
Bakan Eroğlu, Mehmet Amca ile bir süre sohbet etti. Daha sonra da “Sayın Vekilim temel atma törenine bu vatandaşımızı da getirin. Temeli bu hemşehrimle birlikte atmak istiyorum “dedi.
Sonunda 70 yıldır beklenen rüya gerçek oldu. 400 milyona malolacak ,160 bin dekar araziyi sulayacak, yaklaşık 120 milyon metreküp su tutacak, elektrik üretimi de yapılacak olan 95 metre yüksekliğindeki bu barajın Çankırı, Kastamonu, Çorum illerinde tarımın gelişmesinde çok büyük katkı sağlayacağı kesin. Ayrıca yıllarca İlimizin içme suyu sorunu da olmayacak. Çankırı Merkezde yaşayan hemşehrilerimiz için yeni yapılacak Çankırı-Korgun -Kurşunlu yolu ile 20 dakikada gidilebilecek Baraj, mesire ve dinlenme yeri olarak da vatandaşlarımıza hizmet verecek.
 
Fotoğraf

Etiketler:

Çankırı''lı Köylü 70 Yıl İnanmadı. Şimdi Temelini Atacak  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com