Çankırı’da Söyledi. Doğmamış Bakana Mektup Yazacak


Tarih: 26-07-2017 15:23 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4051 Defa Görüntülendi


Çankırı’da Söyledi. Doğmamış Bakana Mektup Yazacak


Bakan Veysel Eroğlu Çankırı’da Söyledi. Doğmamış Bakana Mektup Yazacağım


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Çankırı’da toplu açılışlar ve bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Çankırı’ya gelişinde ilk olarak Çankırı Belediyesini ziyaret etti.

Burada Çankırı Belediye Başkanı Bakan Eroğlun’a Çankırı Hakkında brifing verdi.  Bir süre Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşolu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dİnç,  bakanlık ve belediye yetkilileri görüşme yaptılar.
Sonrasında Çankırı Belediye Meydanındaki temel atma programına geçildi. Bakan Eroğlu vatandaşları dolaştı onlarla tokalaşıp onların hatırlarını sordu. Protokol konuşmaları sonrasında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı konuşmada.
Temeli Atılan Tesisler :
 Koyunbaba  Barajı Sulama Tesisi, Korgun Yolkaya Sulama Göledi tesisi
ORG tarından yapılacak ormancılık faaliyeti (paket program)
Kadın Çayırı TabiyatParkı Kır Lokantası
Toplam tutar:154.000.000 TL Mal Olacak
Sulanacak Alna 106.950 dekar tarım arazisi
Ayrıca Çankırı Orman Fidanlığı programa gelen vatandaşlar: 1000 adet ceviz – 1000 adet Dut – 500adet zerdali – 350 adet ahlat – 150 sedir – olmak üzere toplam 3000 adet fidan dağıttı.
Ayrıca 10 köye su tankeri dağıtıldı.

Programın sonrası:13.00 – 16.00 Ak Parti İl Başkanlığı ve Ak Parti Gençlik Kolları  ile Piknik
(Yer: Recep Tayyip Erdoğan Parkı)

16.00- 17.15 Çankırı Ankara Hareket

Bakan Eroğlu'nun Konuşması:

CUMHURBAŞKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİM
Süre 00.16 – 00.31 Bakan Eroğlu” Sayın Cumhurbaşkanımıza Çankırı'da temel atma merasimi ve müjdeler açıklayacağımı ifade edince Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,” Bütün Çankırılılara benim en kalbi duygularımı ve selamlarımı ilet diye rica etti.”

BAKANLIĞI KAPATTIK GELDİK.
Süre 00.32- 00.38 Bakan Erdoğlu” Bu gün bütün genel müdürüler burada. Bakanlığın kapısını kilitledik hepimiz buradayız”

4 TESİSİN TEMELİNİ ATIYORUZ.
Süre 00.39 – 02.22 Bakan Erdoğlu” 4tane tesis. Bunlar paket. Mesela ormanın paketi var. DSİ,  Orman, Millet Parkların, 4 tane paket tesisinin temelini atacağız. 154 Milyon tele yani eski para ile 154 trilyon. Bunların içinde koyun baba barajını bitirmiştik. Onun sulamasını bitireceğiz. Sevgili kardeşlerim buradan çok büyük gelir elde edeceksiniz. Neden : Sulama olunca ziraat gelir 4 kat ile 14 kat artıyor. İnşallah burada da bereketli olur. Burada barajın sulama temeli atılacak.
BİRDE MÜJDE VEREYİM: Sulama tesisi yapınca müteahhit çekip gitmeyecek. Bizzat onu yapan müteahhit onu işletecek. Herkes görecek dört dörtlük  çalışıyor. Ondan sonra size teslim edeceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren sulama başlıyor. Onun müjdesini vereyim. Korgun göleti var onunda sulamasını yapıyoruz. Önümüzdeki yıldan sonra orada sulamaya başlayacak. Çankırı’yı Kırı yeşil Çankırı çiçek gibi Çankırı yapmak için ne gerekiyorsa yapmak bizim boynumuzun borcudur.

DESTEK BİZDEN TOPLAYIP SATMAK SİZDEN
Süre 02:23- 02.54  Bakan Eroğlu “Ankrada İstanbul’da yada başka yerde olan Çankırılılara şunu söyleyeyim. 3-5  dönüm arazisi varsa şunu söyleyeyim. BOŞ KALMASIN.
Biz üçte ikisini. 10 bin lira masraf gerekiyorsa 6.500 ünü devlet verecek. 3500 lirasını kendisi harcayacak. Orayagelir getirici ceviz badene istiyor ise ağaçlandıracağız. Kendisine ait geliri. Ne istiyor ise toplayıp satacak.
destek bizden. Toplayıp satma kendinden. Bu yeterli mi değil

ARAZİSİ OLMAYANLARA 49 YILLIK KİRALIK ARAZİ
Süre 02.55 – 03.47 Bakan Eroğlu” Tarlam yok. Ormanlık koy yanında ormanlık alan var. Diyoruz ki o ormanlık alanlar milletim için kullanılacak. Çünkü bizim anlayışımız da şu var. Her şey millet için. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın. Her şeş sizsiniz kardeşim. Dolayısı ile orman köylerine yakın yerlerde arazileri taksim ediyoruz. Kaç hane varsa ondan sonra cevimi olur bademi olur. Dut mu olur. Ne istiyorsa dikiyoruz.
3 YIL BAKIMI. Arazisi bütün masrafları bizden. Geliri 49 yıl vatandaşın. Tamam.

DOĞMAMIŞ BAKANA MEKTUP YAZACAĞIM
Süre: 03.48- Bakan Eroğlu”Genel Müdürüm bana bir laf attı. 49 yıl yeter mi diye. Yetmez ise değerli kardeşler. Benim yetkim 49 yıl. Ama gelecekteki bakana, 49 yıl sonra ki bakan  şu anda beklide çocuktur.  Veya doğmamıştır. Ona bir mektup yazacağım. Sevgili kardeşim bakan, ben sana büyüğün olarak rica ediyorum. Bir 49 yılda sen uzat diyeceğim. Her halde.. Her halde bakanın emrini dinler. Dolayısı ile 49 yılda oradan kazanıyorsunuz. Yani orası size ait.”dedi
 
Video Görüntüleri

Fotoğraflar

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Bakan Veysel Eroğlu Çankırı’da


Etiketler:

Çankırı’da Söyledi. Doğmamış Bakana Mektup Yazacak  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri