Lise ve Üniversite Tercihleri Devam Ediyor


Tarih: 24-07-2017 15:03 Eğitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1698 Defa Görüntülendi

Lise ve Üniversite Tercihleri Devam Ediyor


Çankırı merkezinde tercih komisyonlarından Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Yunus AVM’deki tercih komisyonları öğrenci ve velilerin doğru tercih yapabilmesi için tercih danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Sınav süreci kadar önemli olan tercih sürecinde de adaylar kendi ilgi ve yeteneklerine uygun lise ve üniversite tercihi yapmakta oldukça zorlanmaktadır. Tercihlerde hata yapmamak adına uzmanlardan yardım alınması son derece önemlidir. Tercih işlemlerinde lise tercihleri için son gün 24 Temmuz, üniversite tercihlerinde ise son gün 26 Temmuz2017’dir.

Adaylar liseler için en fazla 25, üniversiteler için en fazla 24 tercih yapılabilmektedir. Tercihlerde en önemli husus puanlardan ziyade yüzdelik dilim ve başarı sırasıdır. Adayların en çok istediği bölüm ve okullardan başlayarak liste oluşturması da önemli bir diğer husustur.

Tercih danışmanlığı merkezlerinde ve tercih kayıt sistemlerinde oluşabilecek yoğunluğu da dikkate alarak adayların tercih işlemlerini son güne bırakmamaları konusunda özen göstermesi de önemle hatırlatılır.

Tercih sürecinde emeği geçen tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür eder, lise ve üniversitelere yerleşecek değerli öğrencilerimize başarılar dileriz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 Etiketler:

 
ANA SAYFA

  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com