haber18 - Çankırı haberleriLise ve Üniversite Tercihleri Devam Ediyor

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 24-07-2017 15:03 Haber18 Eğitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1373 Defa okundu

Lise ve Üniversite Tercihleri Devam Ediyor


Çankırı merkezinde tercih komisyonlarından Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Yunus AVM’deki tercih komisyonları öğrenci ve velilerin doğru tercih yapabilmesi için tercih danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Sınav süreci kadar önemli olan tercih sürecinde de adaylar kendi ilgi ve yeteneklerine uygun lise ve üniversite tercihi yapmakta oldukça zorlanmaktadır. Tercihlerde hata yapmamak adına uzmanlardan yardım alınması son derece önemlidir. Tercih işlemlerinde lise tercihleri için son gün 24 Temmuz, üniversite tercihlerinde ise son gün 26 Temmuz2017’dir.

Adaylar liseler için en fazla 25, üniversiteler için en fazla 24 tercih yapılabilmektedir. Tercihlerde en önemli husus puanlardan ziyade yüzdelik dilim ve başarı sırasıdır. Adayların en çok istediği bölüm ve okullardan başlayarak liste oluşturması da önemli bir diğer husustur.

Tercih danışmanlığı merkezlerinde ve tercih kayıt sistemlerinde oluşabilecek yoğunluğu da dikkate alarak adayların tercih işlemlerini son güne bırakmamaları konusunda özen göstermesi de önemle hatırlatılır.

Tercih sürecinde emeği geçen tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür eder, lise ve üniversitelere yerleşecek değerli öğrencilerimize başarılar dileriz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
   - Çankırı Haberleri  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18