Çankırı İçin Büyük Gurur


Tarih: 21-07-2017 20:46 Cankirispor Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 13676 Defa Görüntülendi

Çankırı İçin Büyük Gurur

Çankırı’dan Seyfullah Karadeniz, Türkiye Adına Yarışacak
Çankırı Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün işitme engelliler dalındaki milli güreşçisi Seyfullah Karadeniz, Samsun’da düzenlenecek olan ve Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olarak anılan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda (Deaflympics) Türkiye adına yarışacak. Belediye Başkanı İrfan Dinç, 22 Temmuz Cumartesi günü minderde mücadele edecek güreşçisinin Çankırı’nın ve Türkiye’nin adını duyuracak olmasından gurur duyduklarını belirtti.

Binlerce sporcunun bir araya geleceği olimpiyata ev sahipliği yapacak olan Türkiye-Samsun, işitme engellilerde dünyanın önde gelen sporcularını ağırlayacak. 2017 Samsun Deaflympics, güreş dalında groko-romen 84 kg’da madalya kürsüsü hedefi ile güreşecek Seyfullah Karadeniz’in hem antrenörü hem de ağabeyi olan Seyfettin Karadeniz’in 2009 Tayvan Olimpiyatlarında Şampiyonluğunu egale etmesi bekleniyor. Samsun’un Kavak ilçesinde düzenlenecek olan güreş müsabakalarına kulüp idarecileri, antrenörleri ve diğer sporcular da destek vermek için müsabakaları izlemeye gidecek.Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com