Başkan İrfan Dinç Ormanın Arazisini İstedi


Tarih: 21-07-2017 13:47 Belediye Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 3721 Defa Görüntülendi

Başkan İrfan Dinç Ormanın Arazisini İstedi


Çankırı’ya Fosil Müzesi Yapmayı Planlıyor

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç yıllarda Çankırı Merkezde Prof D.r Ayla Sevim hocanın çıkardığı milyon yıllık fosilleri, ilimize katma değer olarak değerlendirmek istiyor.

İl Koordinasyon Toplantısında konuyla alakalı açılama yapan Başkan Dinç fosil çalışmalarının yapıldığı ormanlık alanında Çankırı Belediyesini verilmesini ve buranın da fosil müzesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Orman Bölge Müdürü” Ormanların ana yasa ile korunduğunu ifade ederken,  şehirlerin büyümesi ve insanların yaşam alanlarının olması gerektiğini ifade ederek.  Gerekli çalışmaları birlikte yürütürüz.  Bahsettiğiniz yer şehir içinde kalmış bir bölge. Orası yeşillendirilmesi için sonradan Ormana verilmiş bir yer de olabilir. Şu an bir şey söylemek mümkün değil. Gerekli Çalışmaları yapalım . yapılması gereken ne ise o yapılır.
Bu arada ormandan konu açılmışken bizlerinde güvenlik güçlerinde yardım taleplerimiz var. Bizler ormanın ağaçlandıramasın da çıkan yangınların söndürülmesinde başarılıyız. Ancak yangınların %90 insan kaynaklı bilerek yada bilmeyerek yangınlara neden oluyorlar.
Güvenlik güçlerimiz bu konuda bizlere yardım ederlerse yangınların daha az olmasına katkı sağlayacaklardır  “dedi

Çankırı Belediye Başkanı Fosil Müzesi  alakalı yaptığı konuşmada” Ayla sevim hocanın her yaz iki üç ay çalıştığı bir yer burası. Burada 7-8 milyon yıllık fosiller çıkartılıyor. Yaklaşık 20 yıldır yapılan çalışmalar esnasında 4 bin civarında parça çıkartıldı. Burada Çankırı’ya ait ürünlerde var. Farklı hayvanlar var.
Bunlarla ilgili ayla hocamızın bir çalışması var. Bizim düşüncemiz , Çankırı’ya çitti anlamda dışarıdan kişi çekecek, katma değer katacak bir fosil müzesi düşüncemiz var.
Ayla hocam başta olmak üzere bir çok bilim adamı bunun dünya çapında ilgi uyandıracağı ile alakalı görüşlerini beyan ettiler. Burası sit alanı ve orman arazisi içerisinde. Buranın fosil müzesi olması için sizlerden yardımcı olmanızı istiyoruz.”dedi.

Not: Daha öncede Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç Tuz mağarasında Doldurulmuş hayvan müzesi yapmayı planlamış ancak bazı konunlar ve gereçelerle Başkan Dİnçbu düşüncesini gerçekleştirememişti.
Sonrası ne oldu bende sizin kadar merek ediyorum.
 
Video Görüntüleri


 

Etiketler:

 
ANA SAYFA

  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com