haber18Çankırı  İl Koordinasyon Toplantısını Yaptı

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 21-07-2017 02:02 Haber18 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2733 Defa okundu

Çankırı İl Koordinasyon Toplantısını Yaptı


İl Koordinasyon temmuz ayı toplantısı 20.07.2017 tarihinde Hac Ali Dinlenme tesislerinde gerçekleşti.
Çankırı Valisi Hamdi Bilge Başkanlığında Gerçekleşen toplantıya: Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner,Yakup Ömeroğlu,V. Sercan Yılmaz, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ile yatırımcı bölge ve il kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Vali Hamdi Bilge Akta Yaptığı açıklamada”2017 yılı yatırım programında yer alan projelere ilişkin değerlendirmeler yapacağız.
Bu seneki yatırımlarla ilgili bilgiler paylaşmak istiyorum:
Toplam proje sayısı 525 , Bitin 72, devam eden 122, ihale aşamasındaki 30,  başlanamayan 301. Proje tutarı toplam 3 milyar 350 bin 18 TL. Önceki yıllardan harcaması 1 milyar 135 bin TL.
2017 yılı ödeneği 396  milyon. Bu güne kadar yapılan harcama 126 milyon.
Bu projelerin devam etmesi ve sağlıklı bir şekilde ve sene içerisinde programlarının bitirile bilmesi için iyi bir çalışmaya iyi bir takibe bizi ilgilendiren tarafı da koordinasyonu.

Birazdan yatırım kuruluşları söz alacaklar. Lütfen koordinasyonu ilgilendiren konulardan bahsedelim. Toplumu fazla ilgilendirmeye konulara girmeden.”Dedi
Koordinasyon üyelerinin yaptığı konuşmalar sonrasında …
Vali Hamdi Bilge Aktaş”Bir çok konu kendi aramızda çözülecek gibi gözüküyor. Konular her zaman bana da getirile bilir. Bir çok konuyu vali yardımcılarımız kaymakamlarımızın haledeceğini düşünüyorum.
Bende her zaman iletişime hazırım. Saha dada incelemeler de bulunup. Mesala yarın Ilgaz’a gidip sorunu yerinde inceleyeceğiz. (Ilgaz Kadın çayırı yolunun yapım açamasın da sorumluluğu olan kuruluşların kendi üzerlerine düşeni yapıp arazinin karayollarına teslimi ve yolun yapımı söz konusu)
Konuyla alakalı  15 Karayollar Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi “ Ilgaz kadın Çayırında yol yapım çalışmaları yapacaklarını, bu işi sezen bitmeden tamamlamak istediklerini ve orada çalışma yapan kuruluşların bir an önce çalışmaları tamlayarak çalışma alanının kendilerine teslim edilmesini istemişti.”
Vali Aktaş” Çalışmaları yerinde görmek daha doğru olur. Belli sıkındılar yerine gidip gördüğünde aşılabiliyor.
Hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bir dahi ki toplantıya sağlımız elverir. Hep birlikte toplanırız.
Şunu da belirteyim Burası benim 10’uncu işyerim. Her çalıştığım yerde İl Koordinasyon toplantılarına gittim. İlk defa böyle ikramlı bir toplantıya şahit oldum. Sanırım sizde sadece burada böyle görüyorsunuz.
Helvayı da burası işyeri yapıyor sanırım . Bu konuda şanslısınız.  Diğer gittiğiniz yerlerde olmadığına göre sizde Çankırı için elinizi taşın altına koyun” dedi
Vali Hamdi Bilge Aktaş: Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar diyerek toplantıyı sonlandırdı.
Toplantıdan bazı konularla alakalı ayrıntılı haberler hazırlanıyor
Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar
 

 

 

 

 

 

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
  haber18 - Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18