30 Yıl Sonra Ata Ocağında Buluştular


Tarih: 17-07-2017 15:15 Çankrı Gundem Haberleri Muhabir: Hüseyin Durmaz  Bu haber: 4152 Defa Görüntülendi


30 Yıl Sonra Ata Ocağında Buluştular


30 Yıl Sonra Ata Ocağında Buluştular ve Hasret Sona Erdi.


Çankırı 100 Yıl Yetiştirme Yurdu 1982 yılında açıldığından bu yana bu yurtta yetişmiş olan yüzlerce eski öğrenci geçtiğimiz pazar günü yine yurtlarının yani baba ocaklarının bahçesinde buluştular.

Yurttan ayrıldıktan sonra devlet kademesinde çeşitli görevlere atanan ve değişik illerde görev yapan eski öğrenciler 30 yıllık hasreti sona erdiren "1. Yurt Kardeşliği Pilav Günü"nde buluşarak doyasıya hasret giderdiler.

Çankırı 100. Yıl Yetiştirme Yurdundan Ayrılan eski öğrencilerin Başkanı Hüseyin Durmaz, Etkinlik Organizatörü Ahmet Özalp, tertip komitesi Ahmet Önel, Muhittin Hopçu, Hüseyin Battal, İbrahim Akdaş, Turgut Özkan, Halim Özdemir, Ahmet Ertunç ve daha bir çok ismini sayamadığımız gönüllü çalışanlar ile düzenlenen " 1. Yurt Kardeşliği Pilav Günü"ne katılım oldukça yoğun oldu.

100. Yıl Yetiştirme Yurdu Bahçesinde Düzenlenen programa Eski Devlet Bakanı Hükümet Sözcüsü, bir dönem Çankırı Valisi olarak ta görev yapan 3413 Sayılı Kanunun mimarı Akın Gönen, Eski Çankırı Belediye Başkanlarından Mustafa Kale, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Yapraklı Belediye Başkanı Ali Hasekioğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım,Eski İl Müdürü Şerafettin Erdoğan, Eski İl Müdürü Çankırı Karatekin Üniversitesi Personel Daire Başkanı Osman Demir, Eski Yurt Müdürü Cengiz Koçak, Yogat Yurt Ay Der Genel Başkanı Hakan Çelik, Gaziantep Yurt Ay Der Genel Başkanı Halil Yolalan, Malatya Yurt Ay Der Fikret Yiğit, Yetiştirme Yurdunda geçmişte görev yapan Öğretmenler, memurlar, yurt anneleri ile öğrencilerin eş ve çocukları katıldı.

Türkiye’ nin dört bir yanından ve Yurt dışından gelen yurt çocukları baba ocağı olarak tabir ettikleri Yurt binasının bahçesinde doyasıya hasret giderdiler. Öyle duygulu anlar yaşandı ki özellikle yurtta kendilerine annelik yapan yurt anneleri büyütüp yetiştirdikleri çocuklarının her birinin birer aile olup çocuklarını, torunlarınız diye tanıştırmaları gözyaşlarına vesile oldu.

Eski Devlet Bakanı Akın Gönen" beni böylesine güzide bir aile ortamına davet eden yavrularımıza gönül dolusu teşekkür eder, Allah onları da benim kadar mutlu etsin diyorum. Allah bana Çankırı gibi güzide bir yerde Valilik yapmayı nasip etti. O dönemde birlikte çalıştığımız arkadaşlarım buradalar kendilerine hem Valiliğim döneminde hem de bugün burada yaptıkları arkadaşlıkları için çok teşekkür ederim. O dönemlerde ailemle her bayramda, yılbaşlarında ve diğer günlerde bu yuvamıza gelir yavrularımızla birlikte vakit geçirirdik. Yavrularımdan böyle bir etkinliğin davetini alarak buraya geldim çok mutluyum.  O günkü yavrularımı bugün burada  torunlarımla birlikte görmek benim için büyük bir şeref, onur duyuyorum, sizlerle gurur duyuyorum, burada üzerime düşen bir görevi de ifa etmek istiyorum rahatsızlığı sebebiyle buruya gelemeyen eşimin siz yavrularına, torunlarına çok selamı var kabul ederseniz sevinirim.
dedi.

Akın Gönen; Siyasete girdiğim zaman  Vali, Kaymakam olarak görev yaptığım dönemde sizin gibi yurt çocuklarının işe girmedeki sıkıntılarını yaşadığım için ilk işim Meclise Kanun teklifi vermek oldu. O zaman çok şükür hiç bir takıntıya uğramadan parlamentodan çıkan kanunla işe girmek kolaylaştı. Bugün 50000'e yakın kardeşiniz, benim evladım işe girdi. Allah’ın izniyle sizlerde bu vatana hayırlı işler yapacak, hayırlı evlatlar yetiştireceksiniz sizlere de saadetler diliyorum. ben gerçekten bugün kendi ailemin içerisinde kendimi hissediyorum. bir baba , bir dede olarak son nefesimi verinceye kadar sizlerin hizmetkarıyım."  dedi.

İrfan Dinç; "Bugün burada olmaktan çok mutluyum. Bu şehrin bir Belediye Başkanı olarak içim içime sığmıyor. Mutluluğumun iki ana nedeni var. Sizlerle birlikte olabilmek ve çok değerli iki büyüğümü bugün Çankırı da misafir etmemizdir. Siyasetçi olabilirsiniz, Politikacı olabilirsiniz, Vali olabilirsiniz, Belediye Başkanı olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz, Başbakan, Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, bunların hiçbir önemi yok önemli olan adam gibi adam olmak bugün burada Çankırı’ yla hiçbir bağlantıları, hiçbir beklentileri olmadığı halde insani ve vicdani vazife olarak burada olmayı düşünen ve beni çok duygulandıran çok değerli Valimiz, Bakanımız Akın Gönen ve Çok değerli Büyüğüm Belediye Başkanlığı döneminde şehrimize çok büyük katkıları olan değerli büyüğüm, ağabeyim Mustafa Kale beye hoş geldiniz, sefalar getirdiniz" dedi.

İrfan Dinç; Bugün burada çok anlamlı bir günü hep birlikte yaşıyoruz. Bu birlikteliğe vesile olan değerli başkanımız Hüseyin Durmaz ve onla birlikte bu organizasyonu gerçekleştiren emeği geçen çok değerli kardeşlerime de çok teşekkür ediyorum. Her daim sizlere hizmet etmekten şeref duyarım, Allah bu canımızı sağ ettiği sürece her daim yanınızdayım" dedi.

Başkan Hüseyin Durmaz; Bugün burada yılların özlemini gidermenin hazzını yaşıyoruz. Bizleri gerek Çankırı Valiliği döneminde, gerekse Bakanlığı döneminde ve bugünde burada yalnız bırakmayan sayın Devlet Bakanımız, Vali Babamız Akın Gönen'e sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.  Bizlerin işe girmesinde en büyük katkıyı sağlayarak gerekli kanunun yasalaşmasında en büyük emek sahibi olması nedeniyle de kendisine minnettarız. Bugün yavruları ve torunları ile burada olması bize çok büyük mutluluk veriyor. Allah ondan razı olsun.
Bizlerin bu etkinliği düzenleyebilmesinde en büyük katkı sahibi Belediye Başkanımız İrfan Dinç'e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan bizlerin yurtta kaldığımız dönemlerde görev yapan müdürlerimiz, grup öğretmenlerimiz, memur abilerimiz, yurt annelerimiz bizleri yalnız bırakmadılar  Allah onlardan da razı olsun" dedi.
Durmaz; Kardeşlerim duygularım o kadar yoğunki inanın konuşmakta zorluk çekiyorum. Bu güzel günü yaşamamıza, bir araya gelmemize izin veren Rabbime şükürler olsun. 30 yılı aşkın hasret bugün sona erdi. Bizlerin ata ocağı bu yurt binası yıkılarak yerine yeni hizmet binası yapılacak buranın yıkılacak olması bizi bu programı düzenlemeye iten nedenlerden biridir. Anılarımız tazelendi, çocuklarımız yaşadığımız, yetiştiğimiz yurdu görmüş oldu. İnşallah bundan böyle bu güzel etkinliği her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirmek istiyoruz. Yurdumun çeşitli illerinden uzaklık tanımadan kalkıp gelen tüm kardeşlerimden Allah razı olsun Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin" dedi.

Akın Gönen’e eski öğrenciler tarafından hazırlanan Çankırı Valiliğinden ayrılırken Karatekin Gazetesi tarafından kaleme alınan “Çankırı’dan Niğde’ye Selam Olsun” başlıklı haberin yer aldığı gazete çerçeveli olarak aynı dönemin Yurt Müdürü Cengiz Koçak ile birlikte takdim edildi. Yemek ikramının ardından gönüllerince hasret gideren yurt çocukları aileleri ve çocukları ile bol bol oynayarak eğlendiler.


Görüntünün olası içeriği: 34 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 49 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, yemek yiyen insanlar, oturan insanlar, masa, açık hava ve yiyecek

Görüntünün olası içeriği: 38 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 27 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 31 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 54 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 54 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, sakal ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlarGörüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ağaç, gökyüzü, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, gülümseyen insanlar 


Etiketler:

30 Yıl Sonra Ata Ocağında Buluştular

Haber 30 Yıl Sonra Ata Ocağında Buluştular ve Hasret Sona Erdi.


Revolide Kandil Simidini Sıçak Sıçak
İlimizin Gözde Pastanesi Revoli de Kandil Simidini Sıçak Sıçak Satılıyor

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı
Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir
ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması
Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması

Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar
Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar

Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı
Köylülerinden Hayırlı Olsun ve Destek Ziyareti

Gündüz Tamirci, Gece Solist
Gündüz Tamirci, Gece Solist

Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret
Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret

Üniversite Heyeti Tacikistan’da
Üniversite Heyeti Tacikistan’da

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

İLÇELERİ

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com