Üniversite Hocaları Cübbeleri ile Millî İrade İçin Yürüdü


Tarih: 17-07-2017 10:48 Gundem Muhabir: Hüseyin Durmaz  Bu Sayfa: 1842 Defa Görüntülendi

Üniversite Hocaları Cübbeleri ile Millî İrade İçin Yürüdü


Üniversite Hocaları Cübbeleri ile Millî İrade İçin Yürüdü


15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi hocaları cübbeleriyle Millî İrade için yürüdü.

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Millî Birlik Panelinin ardından gerçekleşen yürüyüşe Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı`nın önderliğinde akademisyenler, idari personel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezinden ÇAKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi bahçesinde kurulan Demokrasi ve Millî İrade Nöbeti Çadırına kadar gerçekleşen yürüyüşün sonunda konuşan Rektör Ayrancı, yürüyüşe katılan herkese teşekkür ederek bu yürüyüşün Türkiye ve Çankırı tarihi için önemli bir dönüm noktası olduğu belirtti. Ayrancı, bugün olduğu kadar hiçbir zaman akademisyenlerin cübbeleriyle Millî İradenin yanında olmadığını söyleyerek “Belki de bir ilki gerçekleştirdik. Millî İrade için akademisyenler cübbelerini giyerek müdürlerimizle, vatandaşımızla ve öğrencilerimizle birlikte yürüdü.” dedi.

“Bu millet bir destan yazdı. Gerekirse bir daha yazar.” sözleriyle konuşmasına başlayan Rektör Ayrancı “Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Allah Teâlâ derecelerini arttırsın diye niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlık diliyor, kalanlarına sabır niyaz ediyorum. Bizlere de dirayet ve metanet niyaz ediyorum. Milletimiz adına bu destanı hiçbir zaman unutturmayıp devam ettireceğiz.” dedi. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin aynı zamanda Türk Milletinin zihnine pranga vurmak için yapıldığını belirten Ayrancı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Müslüman Türk evladı, pranga kabul etmeyecek. Ancak ve ancak kendi iradesiyle hareket edecek. Çünkü aksinin kabulü, onursuz bir yaşam ve parya olarak prangalarla yaşamak anlamına gelir. En büyük pranga ise zihne ve vicdana geçirilmiş prangadır. Bu prangalar insanı tüketir, kurutur ve bütün iddiasını kaybettirir. 3 nesil sonra ortada bir millet, memleket bulamazsınız. Biz üniversiteler, akl-ı küll haline gelmiş kurumlar olarak bu milletin iradesine pranga vurulmasını asla kabul edemezdik. Çünkü aklın ve özgürlüğün olmadığı yerde üniversiteler de olmaz. Özgür düşünce ve araştırma olmaz. Dolayısıyla biz olmayız. Unutulmamalıdır ki Bütün büyük milletler, ilim ve sanat alanında hep en önde olmuşlardır. Bu işin tabiatı, naturası gereği böyledir. Edebiyatı, tarihi, sanatı ve ilim hayatı olmayan bir memleket yaşayamaz. Sadece geçici bir topluluk olarak kalır. Gelecek nesillerine aktaracak bir geçmiş veraseti, veraset yoluyla intikal ettirecek bir değeri de olmaz. Bu nedenle Türk Milleti olarak sanat, ilim ve irfandan değerler üretmemiz ve mevcut değerlerimizi kaybetmeden zenginleştirerek gelecek nesillere intikal ettirmemiz gerekiyor. İşte biz üniversiteler olarak bunun için varız ve bu nedenle bir aradayız. Bunun için bir araya geldik ve yürüdük.”

Millet olarak 7 nesil önceki dedelerimizin rüyalarıyla büyüyerek bu günlere gelindiğimizi ifade eden Rektör Hasan Ayrancı “Onlardan aldığımız feyizlerle bugünlere geldik. Zira 7 nesil önce bir dedenin gördüğü rüya, 7 nesil sonra torunlarında ortaya çıkabilir. Biz bir rüya toplumuyuz. Büyük Türk Milleti bir rüyayla kurulmuştur. Hepinizin desteği ile bu rüyayı gerçekleştiremeye de devam edeceğiz.” dedi.

Ayrancı “Bugün önemli bir faaliyet gerçekleştirdik. Bu faaliyete katıldığınız ve bizimle beraber yürüdüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” diyerek konuşmasını tamamladı. 


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve sakal

Etiketler:
Üniversite Hocaları Cübbeleri ile Millî İrade İçin Yürüdü

Ana Sayfa


Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı - Çankırı Haberleri - - Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı
Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir - Çankırı Haberleri - - ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir
ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması - Çankırı Haberleri - - Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması
Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması

Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar - Çankırı Haberleri - - Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar
Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar

Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı - Çankırı Haberleri - - Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı
Köylülerinden Hayırlı Olsun ve Destek Ziyareti

Gündüz Tamirci, Gece Solist - Çankırı Haberleri - - Gündüz Tamirci, Gece Solist
Gündüz Tamirci, Gece Solist

Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret - Çankırı Haberleri - - Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret
Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret

Üniversite Heyeti Tacikistan’da - Çankırı Haberleri - - Üniversite Heyeti Tacikistan’da
Üniversite Heyeti Tacikistan’da

Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti - Çankırı Haberleri - - Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti
Yaranlar Ankara da Çankırı Temsil Etti

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com