Kurşunlu Da 15 Temmuz Kutlamaları


Tarih: 17-07-2017 01:27 Çankrı Kursunlu Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2843 Defa Görüntülendi


Kurşunlu Da 15 Temmuz Kutlamaları


Çankırı Kurşunlu da 15 Temmuz Kutlamalarına Yoğun Katılım


Kurşunluda 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Ve Şehitlerimizi Anma etkinlikleri 14 temmuz Cuma günü Cuma namazından önce Merkez Hacırecep Camiinde Kurşunlu Müftülüğmüzce tüm şehitlerimize ithafen Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından din görevlileri ile halkımız tarafından okunan 100 bin Hatm-i Şerifin duasının yapılmasıyla başladı.

15 Temmuz Cumartesi günü ise Kurşunlu Belediyesi tarafından çarşı meydanı trafiğe kapatılarak alan etkinlik alanı olarak düzenlendi.Halkımız saat 20.00 den itibaren alanı doldurmaya başladı.Saat 21.00 den itibaren alana kurulan dev ekrandan TRT canlı yayınına bağlanılarak  15 Temmuz kutlama programı  izlendi.Saat 22.00 de Merkez Hacırecep Camiinde şehit ve gazilerimiz için İlçe Müftülüğünce okunan Kur’an-ı kerimin ardından yatsı namazı eda edildi.

Cami çıkışına yakın ilçe halkı tarafından cami önünde açılan dev bayrak tekbirler eşliğinde eller üzerinde alana getirildi.Daha sonra Kurşunlu Belediye Spor sporcuları tarafından kortej eşliğinde alana getirilen bayrağı ilçe kaymakamı Yakup Ömeroğlu öperek teslim aldı.

Şehit ve gazilerimiz için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve topluca okunan istiklal marşının ardından Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak 15 Temmuzun ülkemizin geleceği açısından dönüm noktası olduğunu,halkımızın hainlere geçit vermediğini ve asla bu milletin bu türlü girişimlere müsaade etmeyeceğini söyledi.Ardından ilçe kaymakamımız Yakup Ömeroğlu da yaptığı konuşmada milli birlik ve beraberlik vurgusu yaparak,şehit ve gazilerimize bu ülkenin minnettar olduğunu belirtti.

Alandaki ekrandan ilçemiz şehitlerinin görüntüleri yayınlanırken şehit aileleri ile vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.Son şehidimiz olan 15 temmuz şehidimiz Aydın Çopur’un görüntüsünü vatandaşlar alkışlarla karşıladılar.Daha sonra ülkemizde 15 temmuz 2016 gecesi yaşananlar ekrandan yansıtıldı.

İlahi ve kahramanlık türküleri konseri ile devam eden program 24.15 te ülke genelinde okunan Selalar nedeniyle verilen aranın ardından yaklaşık 01,00 e kadar devam etti.proğram sonrası çarşı meydanında nöbet ilerleyen saatlere kadar devam etti.

Belediye başkanımız Dt Şakir Kaymak proğrama ilişkin yaptığı açıklamada ,ülkemiz için hayati öneme haiz böyle bir günü başta ilçe kaymakamımız ve diğer kurum yetkililerinin destekleri, halkımızın da yoğun katılımıyla kutlayarak bu günde olduğu gibi bundan sonraki zamanlarda da halkımızın birlik ve beraberliğine sahip çıkacağına,bizleri bölüp parçalamaya hiçbir gücün yetmeyeceğine inancının tam olduğunu belirterek herkese teşekkür etti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Kurşunlu Da 15 Temmuz Kutlamaları

Haber Çankırı Kurşunlu da 15 Temmuz Kutlamalarına Yoğun Katılım


Kurşunlu, Şehit Ziyareti ve Köprü Açılışı
15 Temmuz Demokrasi Şehidimizi Kabrinde Ziyaret Ettiler. 15 Temmuz Onur Köprüsünün Açılışını Yaptılar

Devrez İç Anadolu'nun En Büyük Mesire Alanı Olacak
KUZKA Destekli Kurşunlu Devre Projesi İç Anadolu'nun En Büyük Mesire Alanı Olacak

Şakir Kaymak, Kadir Gecesi Mesajı
Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak'ın Kadir Gecesi Mesajı

Kurşunlu Gençlik Merkezi İhaleye Çıkıyor
Akbaşoğlu’nun Tavrı Bizi Teşvik Ediyor. Kurşunlu İlçesinin Gençlik Merkezi İhaleye Çıkıyor.

Kurşunlu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Fuarı
Kurşunlu Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi

Çavundurlular iftarda buluştu.
Çavundur Ankara Kültür Turizim ve Dayanışma Derneği iftar programı düzenledi.

Kurşunlu Lisesi TÜBİTAK 4006
Kurşunlu Şehit Murat Ustaoğlu Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006

Kurşunlu’da Gençlik Yürüyüş ve Piknik Yaptı
15-19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinliklerin Kapsamında Gençlik Yürüyüşü Gerçekleşti

Kurşunlu Şampiyonaya Ev Sahipliği Yaptı
Çim Hokeyi Grup Şampiyonası Kurşunlu’da Yapıldı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

İLÇELERİ

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com