Kurşunlu Da 15 Temmuz Kutlamaları


Tarih: 17-07-2017 01:27 Kursunlu Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 2667 Defa Görüntülendi


Kurşunlu Da 15 Temmuz Kutlamaları

Çankırı Kurşunlu da 15 Temmuz Kutlamalarına Yoğun Katılım


Kurşunluda 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Ve Şehitlerimizi Anma etkinlikleri 14 temmuz Cuma günü Cuma namazından önce Merkez Hacırecep Camiinde Kurşunlu Müftülüğmüzce tüm şehitlerimize ithafen Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından din görevlileri ile halkımız tarafından okunan 100 bin Hatm-i Şerifin duasının yapılmasıyla başladı.

15 Temmuz Cumartesi günü ise Kurşunlu Belediyesi tarafından çarşı meydanı trafiğe kapatılarak alan etkinlik alanı olarak düzenlendi.Halkımız saat 20.00 den itibaren alanı doldurmaya başladı.Saat 21.00 den itibaren alana kurulan dev ekrandan TRT canlı yayınına bağlanılarak  15 Temmuz kutlama programı  izlendi.Saat 22.00 de Merkez Hacırecep Camiinde şehit ve gazilerimiz için İlçe Müftülüğünce okunan Kur’an-ı kerimin ardından yatsı namazı eda edildi.

Cami çıkışına yakın ilçe halkı tarafından cami önünde açılan dev bayrak tekbirler eşliğinde eller üzerinde alana getirildi.Daha sonra Kurşunlu Belediye Spor sporcuları tarafından kortej eşliğinde alana getirilen bayrağı ilçe kaymakamı Yakup Ömeroğlu öperek teslim aldı.

Şehit ve gazilerimiz için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve topluca okunan istiklal marşının ardından Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak 15 Temmuzun ülkemizin geleceği açısından dönüm noktası olduğunu,halkımızın hainlere geçit vermediğini ve asla bu milletin bu türlü girişimlere müsaade etmeyeceğini söyledi.Ardından ilçe kaymakamımız Yakup Ömeroğlu da yaptığı konuşmada milli birlik ve beraberlik vurgusu yaparak,şehit ve gazilerimize bu ülkenin minnettar olduğunu belirtti.

Alandaki ekrandan ilçemiz şehitlerinin görüntüleri yayınlanırken şehit aileleri ile vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.Son şehidimiz olan 15 temmuz şehidimiz Aydın Çopur’un görüntüsünü vatandaşlar alkışlarla karşıladılar.Daha sonra ülkemizde 15 temmuz 2016 gecesi yaşananlar ekrandan yansıtıldı.

İlahi ve kahramanlık türküleri konseri ile devam eden program 24.15 te ülke genelinde okunan Selalar nedeniyle verilen aranın ardından yaklaşık 01,00 e kadar devam etti.proğram sonrası çarşı meydanında nöbet ilerleyen saatlere kadar devam etti.

Belediye başkanımız Dt Şakir Kaymak proğrama ilişkin yaptığı açıklamada ,ülkemiz için hayati öneme haiz böyle bir günü başta ilçe kaymakamımız ve diğer kurum yetkililerinin destekleri, halkımızın da yoğun katılımıyla kutlayarak bu günde olduğu gibi bundan sonraki zamanlarda da halkımızın birlik ve beraberliğine sahip çıkacağına,bizleri bölüp parçalamaya hiçbir gücün yetmeyeceğine inancının tam olduğunu belirterek herkese teşekkür etti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Kurşunlu Da 15 Temmuz Kutlamaları

Ana Sayfa


Kurşunlu Lisesi 84-85 Mezunların 2. Buluşması - - Kurşunlu Lisesi 84-85 Mezunların 2. Buluşması
Çankırı Kurşunlu Lisesi 84-85 Mezunların İkinci Kez Buluştular

Kurşunlu Kaymakamı Betül Büyükkılıç Veda Etti - - Kurşunlu Kaymakamı Betül Büyükkılıç Veda Etti
Çankırı Kurşunlu İlçe Kaymakam Vekili Betül Büyükkılıç Veda Etti

Türkiye Şampiyonu Oldu - - Türkiye Şampiyonu Oldu
Bilek Güreşinde Mazak Türkiye Şampiyonu Oldu

Kurşunlu Belediyesi, Şehit ve Gazileri Andı - - Kurşunlu Belediyesi, Şehit ve Gazileri Andı
Kurşunlu Belediyesi Şehit Ve Gazi'lerimizi Anma Programı Düzenlendi

Kurşunlu Devlet Hastanesinde Tahliye - - Kurşunlu Devlet Hastanesinde Tahliye
Kurşunlu Devlet Hastanesinde Tüm Ekiplerin Katımı İle Tahliye Tatbikatı Yapıldı

Kurşunlu Voleybol Turnuvası Başladı - - Kurşunlu Voleybol Turnuvası Başladı
Kurşunlu’da Kaymakamlık Kupası Voleybol Turnuvası Başladı

Çavundurda şehitler ve vatan programı - Kurşunlu Haberler - ÇAVDER Şerafettin Yıldız Çavundurda şehitler ve vatan programı
Çankırı Kurşunlu İlçesi Çavundur Beldesinde Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez Programı Düzenlendi

Kurşunlu’da Seferberlik Komisyonu Kuruldu - Kurşunlu Haberler - Kurşunlu’da Seferberlik Komisyonu Kuruldu
Çankırı Kurşunlu Kaymakamı Büyükkılıç, Seferberlik Komisyonu Belirledi

Çankırı Kurşunlu Kaymakamı Bende Komşunuzum - Kurşunlu haberleri - Çankırı Kurşunlu Kaymakamı Betül Büyükkılıç Çankırı Kurşunlu Kaymakamı Bende Komşunuzum
Kurşunlu İlçe Kaymakamı Büyükkılıç İlçe Köylerini Ziyaret Ediyor

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


ilceler
  ÇANKIRI
.

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans Haber 18 Sitesi © 2018