Gazimiz Vatanıma Milletime Canım Feda


Tarih: 15-07-2017 00:21 Gündem Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 3022 Defa Görüntülendi

Gazimiz Vatanıma Milletime Canım Feda


Çankırı’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında  Çankırı valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri yemekte bir araya geldiler.

Yemeğe eşi ile birlikte katılan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Altaş masaları tek tek dolaşarak konukların hatırını sorup davete katıldıkları için teşekkür etti.

Protokolünde katıldığı yemekte yetkililer farklı masalarda  konuklarla yemek yediler. Sohbet ettiler. Şehit yakınları ile gazi ve yakınlarımızla yakında ilgilenip samimiyetlerini yansıttılar.

Programına Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve Eşi, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Abdullah Dede ve Eşi,  Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş ve Eşi , Çankırı Vali Yardımcıları,Çankırı Şehit Ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke,  Çankırı Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve Gazi aileleri, Siyasiler, İl Müdürleri ve Daire amirleri katıldılar.

Süre:00:24-  01:10 Şehit Yakını Hasan Şentürk”15 temmuz’da İstanbul’da Atatürk hava Limanındaydım. İstanbul’a misafir olarak gitmiştim. Haberlerde gördüm. Cumhurbaşkanımız açıklama yapmadan. İlk köprünün kapandığını haberlerde öğrendiğimde dışarıya çıktık.Yollar her taraf kapalıydı. Araçla hiçbir yere gidemedik. Koşarak hava limanına gittik.Yaklaşık 7-8 KM mesafe gittiğimiz yere. Kısacası bu gün olsa, olay daha farklı olur. Gene giderim. Benim kardeşim şehit.BEN ŞEHİT OLMA ARZUSU İLE ÇIKTIM YOLA. Ama bize nasip olmadı. Ne şehit ne gazi olabildim.

Süre:01:50 -01:59 -- İl Müdürü Hasan Tahsin:Değerli milletimize emanet olan şehit yakınlarımız. Gazilerimiz ve muharip gazilerimizle bir kez daha beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Süre:02:10 – 03:59 Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş”Şehit aileleri, muhterem gazilerimiz ve yakınları ile aileleri, kıymetli misafirler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri programı kapsamında düzenlemiş olduğumuz yemeğe katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
Türk milletinin şanlı tarihi bizlere gurur veren, her zaman övünç vesilesi olan sayısız destan ve zaferlerle doludur.
15 Temmuz 2016 demokrasi zaferi de ŞANLI TÜRK TARİHİNDE BİR MALAZGİRT BİR İSTANBUL'UN FETHİ BİR ÇANAKKALE DESTANI GİBİ TARİHTE KIYMETLİ ŞANLI YERİNİ ALMIŞTIR.
Almaya da devam edecektir.
Bu necip millet tarih sayfasında yer almaya başladığı andan itibaren PKK gibi DHKP gibi Feto gibi ipleri başkalarının elinde olan hain ve terörist yapılanmalara hep maruz kalmıştır.Ancak bu kutlu millet Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü korumak ve teröristlere fırsat vermemek adına vatanının her karışını kanları ile sulamıştır. Ve ıslatmaya icap ettiğinde devam edecektir.
Sizler biz başımızın tacı. Şehitlerimizin emanetisiniz. Hiç şüpheniz olmasın devlet sizlerle beraberdir. Sizlerin her türlü sorunlarınızı yakından takip etmektedir.
Yalnız değilsiniz. Devletimiz bütün imkanlarını sizinle beraber ailelerinizle birlikte hepiniz için kullanmaya devam edecektir.

Bu sohbetlerden bir tanesinde de
Süre:04-39- 04-50---Garnizon Komutanı Dede”Sizlerle olmaktan çok mutlu olduk. Sizleri kışlamıza bekleriz. Sizlere her zaman kapımız açık.Başımızın üstünde yeriniz var.dedi”

Süre 04:52 -05:50  ---15 Temmuz Gazisi Selahattin Karayel” Ankara Genel Kurmayda Gazi oldum.
Bu programı düzenleyenlere Valimize , Aile Sosyal Politikalar İl Müdürümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Çok güzel organizasyon daha iyi kaynaşmayı sağlıyor. İnsanların derdini daha iyi anlamayı sağlıyor.
Helikopterin ışıkları tamamen karanlık kendisini göremedik. Tam önümde lazer ışığının indiğini gördüm. Helikopter taramaya başladı.Sağ tarafa döne bildim. O ara belimde bir acı hissettim. Bağırdığımı hissettim. Orada yaralandım. VATANIMA MİLLETİME CANIM VEFA”
 
Video görüntüleri


Fotoğraflar
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

ekleniyorEtiketler:

 
ANA SAYFA

  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com