Çankırı haberleri - Çankırı haber - Haber18.com

Çankırı'da Haberler


Sincan’da 5 madalya aldılar

Tarih: 10-07-2017 11:04 Category:Belediye Muhabir: Haberci Kmax  Bu haber 1631 Defa okundu


Sincan’da 5 madalya aldılar

5 Madalya Alarak Kırkpınar’ın Provasını Yaptılar

Çankırı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü pehlivanları Sincan Belediyesi’nin düzenlediği 9. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 5 madalya alarak Kırkpınar’ın provasını yaptı.

Geçtiğimiz hafta sonunda Ankara-Sincan er meydanında yapılan yağlı güreş müsabakalarında Vural Aslan Küçük Orta Küçük Boy’da şampiyon olurken; Emre Can Demirel Tozkoparan Boy’da 2., Kadir Güleşen Ayak Boy’da 3., Burak Özgen Teşvik 2 Boy’da 3. ve Fatih Özgen Minik 2 Boy’da 3. olarak toplam beş madalya ile Sincan er meydanında seyircilerin gözdesi oldu.

Bu hafta sonu Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda 656.sı düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Güreşleri öncesi performanslarını test eden Belediye Gençlik Spor’un yiğit evlatları Sincan er meydanının tozunu aldılar. Rakipleri ile mücadele etmek için çıktıkları her tur öncesi Belediye Başkanı İrfan Dinç’in ismini cazgırlara defalarca anons ettiren pehlivanlarımız Çankırı’nın adını duyurmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti.ANA SAYFABu Haber: 1631   Okunma  Çankırı Belediye Haberleri  

Tüm Çankırı Haberleri


ANA SAYFA Çankırı Haber