Çankırı haberleri - Çankırı haber - Haber18.com

Çankırı'da Haberler


Çankırı’ya Yeni Özel Eğitim Okulu Açıldı

Tarih: 07-07-2017 14:05 Category:Eğitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber 3351 Defa okundu


Çankırı’ya Yeni Özel Eğitim Okulu Açıldı

Çankırı Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Açıldı

Engellilerin toplumsal hayata katılımının sağlanması; çalışan ve kendine yeten bireyler olması için desteklenmesi toplumsal sorumluluğumuzun bir gereğidir.

Milli Eğitim Bakanlığı, nitelikli eğitim-öğretim ortamları oluşturarak, bireysel farklılıklara uygun programlar geliştirerek, mesleki bilgi ve becerilere yönelik eğitimler vererek engelli bireylerin “saygı görme, değer verilme, özgüvenlerinin artırılmasına katkı sağlama, öğrenim görme ve çalışma hayatına katılma” gibi haklardan yararlanabilmeleri için çalışmaktadır.

Bu kapsamda, Çankırı Aksu Mahallesinde, 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlığımıza devredilen binada, Çankırı Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) açılmış olup, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında bünyesinde açılacak çeşitli atölyeler ile hizmet verecektir.

Bu atölyelerde hafif düzeyde zihinsel yetersizliği bulunan ortaöğretim çağındaki bireylere, akademik bilgiler öğretmenin yanı sıra yapmayı düşündükleri mesleğin gerektirdiği tutum ve becerileri kazandırmaya yönelik eğitim verilecektir.

Engellilerin çalışma hayatına katılması, onlara maddi kazanç ve sosyal güvence kazandıracağı gibi toplumla bütünleşmelerini de beraberinde getirecektir.

Bu eğitim kurumumun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, Ülkemize ve İlimize hayırlı olmasını dileriz.    

Yusuf YAZICI İl Milli Eğitim Müdürü


ANA SAYFABu Haber: 3351   Okunma  Çankırı Eğitim Haberleri  

Tüm Çankırı Haberleri


ANA SAYFA Çankırı Haber