haber18Çankırı Üniversitesi 3 Bin Kişilik İftar Verdi

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 14-06-2017 02:32 Haber18 Üniversite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4849 Defa okundu

Çankırı Üniversitesi 3 Bin Kişilik İftar Verdi


Çankırı Karatekin Üniversitesi Şehir Merkezinde,Tevfik Fikret Caddesinde iftar yemeği verdi.
Her kesimden insanın aynı sofrada buluştuğu iftar yemeği öncesi Üniversite Rektörü Hasan Ayrancı, 3 kişinin bir araya geldiği iftar masalarını gezerek tek tek vatandaşlar hoş geldiniz dedi. Çocuklarla yakından ilgilendi.

Yemeğe vatandaşların yanı sıra mahalle muhtarları,  il yöneticileri, öğrenciler , Çankırı’da yaşayan yabancı uyruklular katıldı.
Üniversite yetkililerinin ve öğretim görevlilerinin halkla iç içe olması ve halkı iftar yemeğinde buluşturması vatandaşları oldukça mutlu etti. Katılımcılar emeği geçenlere teşekkür ettiler.

TRT Muhabirine açıklamalar da bulunan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan Ayrancı :

Süre:00:55 – 03:05  “Çankırı Karatekin Üniversitesi Çankırı’mızın önemli kurumlarından bir tanesi. Üniversitemiz Vilayet Üniversitesi olması münasebeti ile vatandaşı ile birlikte olmak istiyor.Vatandaşı ile sanayicisi ile iş adamı ile öğrencisi ile bunları bir araya getirmek için  bu etkinliği düzenledik.
Burada yaklaşık 3 bin kişi var. Bu bakımdan üniversite şehir bütünleşmesi bize büyük heyecan veriyor. Bu günü çok önemsiyoruz. Ramazan ayının bu mübarek gününde bu manevi atmosferde, vatandaşlarımızla , gençlerle, çocuklarımızla, teyzelerimizle  ve annelerimiz ile birlikte olmak bizi çok mutluluk veriyor.

Öğrencilerimizle hocalarımızla arkadaşlarımızla hemen her kesimden bütün Çankırı var burada. Birim amirlerimiz , jandarma komutanımız, il müdürümüz var. Aklınıza kim geliyor ise…

İşte bu üniversitede bu külli akıl insanımızla buluşma ve bir araya gelmek..

Üç aydır böyle zamanı bekliyorduk.  İşte ramazan. Küskünleri dargınları barıştırdığı gibi bütün insanımızı bir araya getirdi. Bunun bütün memlekete yayılmasını bu ramazanın manevi ikliminden her tarafa dostluk barış huzur ve sadet yayılmasını diliyorum.

Buradan Orta Doğuda acı çeken bütün dünyada acı çeken Müslümanların tutukları oruçları harırla açmalarını diliyorum.
Onları en kısa zamanda  tekrar eskiden olduğu gibi, bizim şanlı tarihimizde olduğu gibi huzur ve barış içinde yaşamalarını diliyorum. Onların her türlü arkasındayız. Türkiye’nin huzur ortamını İnşallah onlara da taşımak istiyorum. “dedi

Video Görüntüsü


Fotoğraflar


 

 

 

 


 
 


 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
  haber18 - Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18